5 najlepszych kuwet dla kota

5 najlepszych kuwet dla kota

Wybór odpowiedniej kuwety to nie łatwe zadanie. Od tego zależy komfort i zdrowie naszego kota. Jeśli nie zaakceptuje on kuwety to może to doprowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak zaparcia, lub załatwiania swoich potrzeb w miejscu wybranym przez kota, a to może być np. nasz nowy dywan.

Do wyboru mamy kuwety odkryte, zamknięte, samoczyszczące, z filtrem i przesiewowe. Możliwości jest wiele – poniżej przedstawiamy zestawienie 5 najlepszych kuwet dla kota, które może okazać się pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Kuweta samoczyszcząca Omega Paw Roll’n

Duża kuweta od kanadyjskiego producenta, która umożliwia szybką i higieniczną wymianę żwirku. Wystarczy ją obrócić o 180 stopni, a dzięki wbudowanemu sitku, czysty żwirek zostaje oddzielony od zabrudzonych grudek i odpadów. Zanieczyszczenia lądują w specjalnym zbiorniku, który należy wyjąć, a następnie usunąć jego zawartość. I gotowe! Czyszczenie jest proste i nie wymaga użycia szufelki. Kuweta jest idealna szczególnie do żwirku silikatowego lub zbrylającego się. Cała konstrukcja cechuje się niezwykłą poręcznością – praktyczne zaczepki, solidne uchwyty, wyjmowana szuflada. Jest również niezwykle praktyczna – cały system samooczyszczania jest na tyle prosty, że nie są potrzebne baterie lub inne zasilania. Nie wymaga posiadania dodatkowych akcesoriów, np. łopatek czy specjalnych woreczków – zapewnia bardzo szybkie i proste czyszczenie.

Kuweta Curver

Kryta kuweta z wyjątkowym designem, która jest wyposażona w filtr z aktywnym węglem zapobiegający przedostawaniu się przykrych zapachów na zewnątrz. Posiada wbudowaną szufladę, która umożliwia bardzo szybką wymianę żwirku. Górna część kuwety jest całkowicie odpinana, tak samo z drzwiczkami – można je zdemontować i dopasować kuwetę do potrzeb kota. Kuweta oczywiście zawiera łopatkę i wyznaczoną na nią specjalną przegródkę w górnej części kuwety oraz wycieraczkę w formie kratki, którą można umieścić w środku lub na zewnątrz, aby oczyścić kocie łapki z przyklejonego żwirku.

Kuweta IMAC Zuma

Przestronna, kryta kuweta, odpowiednia również dla dużych kotów. Dzięki całkowicie wysuwalnej szufladzie na żwirek czyszczenie jest niesamowicie szybkie i proste – powierzchnia kuwety jest gładka, wystarczy ją umyć wodą z mydłem. Filtr z węglem aktywnym zapewnia eliminację nieprzyjemnych zapachów do całego pomieszczenia. W pokrywie znajduje się poręczny schowek, np. na worki na zużyty żwirek. W komplecie dostajemy łopatkę oraz 1 filtr.

Kuweta Savic Nestor Jumbo XXL

Bardzo przestronna kuweta z wahadłowymi drzwiczkami, idealna dla dużych kotów. Górna część kuwety jest przymocowana za pomocą klipsów, więc można ją w całości zdjąć, aby szybko i łatwo wymienić żwirek. W pokrywie znajduje się filtr z węglem aktywnym dla neutralizacji brzydkich zapachów.

Kuweta Modkat

Oryginalna kuweta z wejściem od góry, zapewnia utrzymanie otoczenia w czystości. Jest dostarczana z odpornym na drapanie, srebrzystym wkładem  do żwirku i łopatką. Na dachu kuwety znajdują się małe otwory, więc żwirek przyklejony do kocich łap spada z powrotem do kuwety.  Jest to niezwykle praktyczna kuweta o wyjątkowym designie – sprawdzi się dla każdego kota.