5 zabawek dla kotów, które pokocha każdy kot

5 zabawek dla kotów, które pokocha każdy kot

Akcesoria dla kotów nie powinny ograniczać się tylko do tych, które pomagają utrzymać w czystości jego kuwetę. Te drapieżne i urocze zwierzaki niezależnie od wieku i rasy potrzebują rozrywki i atencji. Uwielbiają psocić, drapać, wspinać się i skradać, często kosztem zdrowia psychicznego właścicieli oraz ubytków w wyposażeniu mieszkania. Co zrobić, aby kot nie niszczył mebli, a w nocy nie czyhał na wystające spod kołdry palce? Odpowiedź jest jedna- spraw mu zabawki! Oto lista tych, za którymi koty przepadają najbardziej.

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody

Myszki do zabawy, piłeczki i inne wesołe stworki z pewnością staną się ulubionym źródłem rozrywki zarówno dla małych jak i dużych kotów. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i gabarytowych. Kolekcję twojego futrzaka możesz poszerzyć o pojedyncze zabawki dla zwierząt lub zdecydować się na gotowy zestaw akcesoriów dla kota.

Pobaw się i ty

Jeśli chcesz zaangażować się nieco w życie pupila i aktywnie brać udział w jego harcach warto przemyśleć zakup wędki dla kota lub grzechotki. Od tej pory wasze wspólne polowania staną się dla kota pasjonujące, a ty uchronisz się przed zadrapaniami pozostawianymi przez zwierzę na twoje skórze w ferworze zabawy. Są dostępne w wielu wariantach. Można wybrać wędki z piórkami, wędki z maskotkami lub skórzanym zakończeniem. Przy zabawach z właścicielem doskonale sprawdzają się także lasery dla kotów.

Koty muszą drapać

Drapaki i tunele to akcesoria wręcz uwielbiane przez koty. Pozwalają na beztroską zabawę i utrzymanie zwierzęcia w dobrej kondycji, jednoczenie ratując przed ostrymi pazurkami tapicerkę nowo zakupionej kanapy. Drapanie i bycie w ruchu to naturalne zachowania domowych drapieżników- nie sposób z nimi walczyć, więc trzeba nauczyć się minimalizowania szkód. Kocie meble dostępne są w różnych wielkościach, kształtach i kolorach, w zależności od potrzeb kota i estetycznych oczekiwań właścicieli. Niezależnie od tego, czy wolisz drapak dla kota o klasycznym wyglądzie, czy taki, który designem przypomina palmę– rozwiązań jest mnóstwo.

Czas na kocią edukację

Kolejnym rodzajem akcesoriów dla kota są zabawki interaktywne i edukacyjne. Dzięki innowacyjnym i bezpiecznym rozwiązaniom zapewniają długie godziny zabawy, bez konieczności angażowania domowników. Dzięki zabawkom dla kota  w postaci piórek z czujnikami ruchu, Kong wypełnionych smakołykami, czy torów i szyn do zabawy umilisz mu czas swojej nieobecności. Te zabawki zmusza do aktywności nawet najbardziej leniwe koty.

Każdy zasługuje na weekend- kocie używki

Ostatni rodzaj zabawek dla kotów to te wypełnione kocimiętką. Wypełnione aromatycznym i przyciągającym te wesołe zwierzaki suszem piłki z kocimiętką, myszki, stworki, czy poduszeczki bardzo angażują czworonożnych i zwinny lokatorów domu. Kocimiętka, a raczej jej zapach stymuluje mózg kotów, wyzwalając w nich euforię i błogość podobną do wrażeń jakie pupil odczuwa podczas stosunku płciowego. Kot nawet jeśli pozornie porzuci zabawę, po chwili wróci do niej kuszony „kocim feromonem szczęścia”.

Niezależnie od tego czy w twoim domu dopiero pojawiło się kocie dziecię, czy mieszka w nim sędziwe i starsze zwierzę, każdy z nich bez wyjątku zasługuje na chwilę zapomnienia jakie dają długie godziny beztroski polowań. Zabawa jest naturalną częścią kościach zwyczajów. Chcąc zadbać o zdrowie i zadowolenie pupila należy więc stworzyć mu możliwości do zaspokajania odziedziczonych po dzikich przodkach potrzeb.