Almo Nature

Almo Nature

To, że kot chętnie zjada posiłek lub domaga się jego dokładki wcale nie musi oznaczać, że karma, którą mu podajesz jest dobrej jakości. Smak i aromat produktów dla zwierząt dostępnych na rynku bardzo często niewiele wspólnego ma z jakością pokarmów serwowanych pupilowi. Winą za to obarcza się nieuczciwych producentów jedzenia dla kotów, którzy przedkładają zysk ponad zdrowie i dobro swoich czworonożnych klientów.  Sprawdź jak nie dać się oszukać i wybrać odpowiednią karmę dla kota w korzystnej cenie.

Jeśli chcemy, aby karma oprócz estetycznego wyglądu i pełni smaku dostarczała naszemu mruczącego przyjacielowi domu jak najwięcej niezbędnych mu do życia substancji odżywczych, musimy uważnie przyjrzeć się składowi wymienionemu na etykiecie. Zgodnie ze standardami panującymi w Unii Europejskiej, każdy producent produktów spożywczych, w tym tych dedykowanych dla zwierząt ma obowiązek udzielić potencjalnemu nabywcy informacji na temat przeznaczenia, wagi oraz dokładnej receptury produktu. 

Substancje słodzące, polepszacze smaku i zbędne kotu przyprawy- owszem powodują, że koty szybciej i chętniej opróżniają swoje miski. Jednak w trosce o zdrowie odpowiedzialni właściciele powinni zadać sobie pytanie- czy faktycznie zależy im na tym żeby kot jadł dużo? 

Odpowiedź jest prosta- oczywiście, że nie. Koty to niezwykle aktywne i sprawne fizycznie zwierzęta, jednak w związku z udomowieniem lub konsekwencjami sterylizacji i kastracji, w postaci spowolnionego metabolizmu większośc z nich na pewnym etapie życia dotyka problem nadwagi oraz idących zaraz za nią chorób współistniejących jak cukrzyca, niewydolność serca, problemy jelitowe i te związane z nadmiernym obciążeniem stawów. Dlatego regularny pokarm nie powinien być kaloryczny, a zawierać skoncentrowane wartości odżywcze i w pełni odpowiadać na białkowe zapotrzebowanie kota- wtedy pupil nie będzie musiał zjadać jej nadmiaru. Przykładem diety o dużej zawartości mięsa jest ta proponowana przez Almo Nature. Karma dla kota tej marki ma aż 70% produktów mięsnych w składzie, co zdecydowanie wyróżnia ją na tle znanych z telewizji, niekoniecznie zdrowych produktów dla zwierząt. 

Oczywiście karma dla kota musi mieć zachęcający smak oraz aromat, ponieważ są to zwierzęta z natury wybredne. Jednak produkty spożywcze przeznaczone dla tych domowych służyć mają przede wszystkim dostarczaniu substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju i zachowania zdrowia, które przekłada się na długie i szczęśliwe życie. Konsensusem w kwestii odżywczych i smakowych walorów wyrobów będzie sposób przygotowania karmy oraz substancje użyte w celu konserwacji produktu- których nie spotkasz w wyrobach Almo Nature. Opinie na temat konserwantów w karmach dla kotów i nie tylko budzą sporo kontrowersji. Z jednej strony kot nie miałby okazji dostarczyć ich sobie samodzielnie, zatem jego organizm nie jest przystosowany do radzenia sobie ze skutkami ich spożycia. Z drugiej strony ich niewielkie ilości nie są szkodliwe, a dodatkowo pozwalają utrzymać świeżość i wartości odżywcze produktu przez długi czas.

Linia produktów Almo Nature: