Brit Premium By Nature

Brit Premium By Nature

Dieta oparta na suchej karmie ma bardzo wiele zalet, jednak nie jest wskazana dla wszystkich rodzajów kotów. Niektóre z nich zwyczajnie preferują taką formę pożywienia, inne są do tego zmuszone przez przypadłości zdrowotne. Żywienie opierające się na suchym pokarmie jest wygodne, o wiele łatwiejsze w przechowywaniu i porcjowaniu, pozbawiony wody pokarm dłużej utrzymuje świeżość oraz pozwala kotu uporać się z uciążliwym kamieniem nazębnym. Sucha karma jest również wybawieniem dla kotów z częstymi biegunkami. Skoro znasz już zalety tego rodzaju diety pupila, sprawdź co powinno znajdować się składzie umieszczonym na opakowaniu.

Sucha karma Brit Premium  w 34 % składa się z produktów mięsnych. To pełnowartościowa mieszanka białka zwierzęcego wzbogacona o bezpieczne dla kota produkty roślinne oraz minerały i witaminy. Jest wysoko bezzbożowa i przyswajalna, wspiera regulację procesów trawiennych, poprawia stan flory bakteryjnej jelit, a zawarte w niej włókno roślinne oraz błonnik wspierają przemianę materii kotów dorosłych. Karma Brit Premium opinie ma zdrowej, przede wszystkim na obecne w niej składniki odżywcze w postaci dużej ilości białka oraz naturalnie pozyskanych dodatków. Sprawdź, które z nich powinna zawierać dobra karma dla kota- taka jak Brit Premium By Nature.

Skoro pierwsze kilka cech dobrej karmy dla kota, czyli zawartość mięsa, białek i dobra przyswajalność mamy już za sobą, czas porozmawiać o niezbędnych kotu różnorodnych witaminach i pierwiastkach.  Następnym z nich jest wapń – czyli budulec kości i ważny dla pracy mięśni składnik diety.  Drożdże browarnicze-są istotnym dla składu karmy źródłem witamin z grupy B, niezbędnych do zachowania kociej odpornosci oraz ładnego wyglądu sierści pupila. JeJ niedobory mogą być przyczynami wielu dokuczliwych dolegliwości, czy drastycznych zmian w zachowaniu kota. O braku witamin z grupy B u zwierzaka mogą świadczyć: brak apetytu, zaburzenia w pracy układu nerwowego, anemia, ogólne osłabienie, w skrajnych przypadkach niewydolnością serca, a nawet śmiercią. Oprócz tych istotnych dla zdrowia czworonoga witami opecność drożdzy piwnych przeznaczone do suplementacji w karmie dla kota działają odstraszająco na pchły i inne pasożyty skórne- szkodniki nienawidzą zapachu drozdzy wydzielanych przez organizm zwierzęcia przyjmującego je w jedzeniu. 

Witamina A, którą również znajdziemy w omawianej karmie również wspiera odbudowę zniszczonej sierści i pozwala zachować skórę zwierzęcia w dobrej kondycji. Ten konkretny pierwiastek oraz kolejny składnik  Brit Premium By Nature – tauryna pomagają rozwijać oraz utrzymywać sprawność narządu wzroku kota. To zdrowe połączenie dwóch suplementów chroni także układ sercowo-naczyniowy dorosłego kota. 

Istotnym dla zdrowia kota, tak jak w przypadku ludzi jest zrezygnowanie z produktów wysoko przetworzonych i wypłenionych konserwantami, a także substancjami polepszającymi smak. Ich również pozbawiona jest karma służąca nam dziś za przykład.