Czy koty potrzebują drapaków?

Czy koty potrzebują drapaków?

Kot ma naturalną potrzebę ścierania swoich pazurków, a także wdrapywania się przy ich użyciu. Koty wolno żyjące radzą sobie wdrapując się na drzewa i to właśnie przy użyciu kory ścierają swoje pazurki. Dzięki temu nie potrzebują nawet skracania ich u weterynarza, wzmacniają je i nie muszą mieć wykonywanego popularnego ostatnio kociego manicure i pedicure w postaci specjalnych nakładek na pazurki, które nawiasem mówiąc są szkodliwe, gdyż uniemożliwiają schowanie pazurków i ćwiczenie ścięgien i więzadeł w łapkach, a także pozbywanie się martwych pazurów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór drapaków.

Dlaczego drapaki to idealne akcesoria dla kotów?

Niewątpliwie w każdym domu, gdzie mieszka kot powinien znaleźć się drapak. Takie urządzenie pozwala przede wszystkim uchronić meble, zwłaszcza tapicerowane, ale również drewniane przed kocimi pazurami, które chcą ostrzyć, pozbywając się wierzchniej, martwej warstwy. Aby im to umożliwić należy zakupić drapak. To akcesorium, które spodoba się kotu od pierwszego wejrzenia. Może bowiem łączyć wszystkie struktury, które kot lubi najbardziej, zatem składać się z elementów drewnianych i pokrytych materiałem. Kot bardzo chętnie wspina się na wysokie drapaki przy okazji ćwicząc swoją gibkość i czepność swoich pazurków. Tę zabawę uwielbiają małe kotki, ale nie stronią od niej także te dorosłe. Zdrowe, zadbane i ostre pazury są dla kota bardzo ważne. Warto zatem zakupić drapak i nie iść za głupią modą tipsów dla kotów, które jak już wspomnieliśmy są szkodliwe. Może masz dzięki temu niepodrapane meble i ręce, ale Twój kot jest nieszczęśliwy. Jak wiadomo kot nie potrzebuje tego rodzaju zabezpieczenia, gdyż chowa swoje pazurki i wyciąga wtedy, kiedy ich potrzebuje bądź chce spiłować na drewnianej czy materiałowej powierzchni. Kot w tipsach nie może się nawet dobrze podrapać. Zatem zdecydowanie my wybieramy drapaki dla kota, które mogą im dodatkowo służyć jako legowiska i miejsca do świetnej zabawy.

Zatem niewątpliwie koty domowe potrzebują drapaków. Dzięki nim mogą realizować swoje naturalne instynkty i ćwiczyć chwytność swoich łapek, gibkość i zwinność. Nie pozostaje zatem nic innego jak znaleźć kąt w domu, w który będzie można wcisnąć drapak. Z pewnością stanie się on ulubionym miejscem kota. Warto nie stawiać go jednak przy samej ścianie, aby kot miał swobodę korzystania z tego akcesorium. Dzięki temu być może uchronisz swoje firanki czy zasłonki przed kocimi zapędami. Jeśli Twój kot jest wolno żyjący to być może drapaka nie będziesz potrzebować, bo swoje potrzeby ścierania pazurków kot zrealizuje na drzewach w ogrodzie czy też parku. Jeśli jednak Twój kot więcej przebywa w domu i nie ma gdzie ostrzyć łapek, to zdecydowanie zainwestuj w drapak dla kota, a Twój pupil na pewno podziękuje Ci głośnym mruczeniem.