Czy warto kupić drzwiczki dla kota?

Czy warto kupić drzwiczki dla kota?

Drzwiczki dla kota dla jednych są obowiązkowym elementem wyposażenia domu, a dla innych zbędnym wydatkiem. A jaka jest prawda? Czy warto kupić drzwiczki dla kota? W dzisiejszym poradniku postaramy się wam przedstawić “za” i “przeciw” takiego rozwiązania.

Wygoda kota ma znaczenie

Koty to specyficzne zwierzęta, choć są bardzo kochane to trzeba też przyznać, że wpadają na różne dziwne pomysły. Otóż do ich ulubionych zabaw należy podnoszenie ciśnienia opiekunom, wszak każdy opiekun wie, że te futrzaki lubią wychodzić z domu i wracać do niego o najmniej odpowiedniej porze. Można wręcz powiedzieć, że są jak nastolatki, a na sprzeciw także reagują tak jak one czyli krzykiem, który w ich wydaniu objawia się bardzo głośnym miauczeniem. Dlatego też dla swojego spokoju warto zdecydować się na drzwiczki, dzięki temu kot może wchodzić i wychodzić z domu kiedy tylko chce.

Czy drzwiczki są bezpieczne

Czas pomyśleć o bezpieczeństwie. Oczywiście drzwiczki dla kota są bezpieczne, ale tutaj mamy na myśli pytanie czy osoba niepożądana może przez takie drzwiczki wejść? Pewnie każdy kto oglądał amerykański horrory klasy B widział sytuacje, że morderca wchodzi do domu właśnie poprzez takie drzwiczki. Tak naprawdę i w realu były takie sytuacje, przy czym były to drzwiczki dla psa, bo przez te dla kota naprawdę żaden człowiek nie przejdzie. A jeżeli nadal to was nie przekonuje to zawsze możecie wybrać drzwiczki automatyczne, które posiadają czytnik chipa, który może być umieszczony w obroży kota, bądź pod jego skórą, co oczywiście wykonuje się w gabinecie weterynaryjnym.

Drzwiczki dla kota- o praktycznych i materialnych aspektach

Szczerze powiedziawszy trudno doszukać się jakiejkolwiek wady drzwiczek, ale w przypadku kota. Jednak opiekunowie mogą znaleźć kilka wad takiego rozwiązania. A mianowicie koszty, bo choć niewielkie to jednak są. Swoją drogą trzeba wspomnieć o montażu, on także nie jest trudny, chyba, że chcecie zamontować drzwiczki w oknie bądź drzwiach tarasowych. Jeżeli macie nowe drzwi czy okna i są one jeszcze na gwarancji to tą gwarancję stracicie. Tutaj musimy jeszcze wspomnieć, że jeżeli drzwiczki są często użytkowane i dotyczy to nawet modeli automatycznych to dochodzi do ucieczek ciepła, a to ma wpływ na zwiększenie rachunków za ogrzewania, które zapewne nie są też niskie. Oczywiście możecie się też spodziewać, że prędzej czy później kot przyniesie wam do kuchni upominek w postaci upolowanej myszy, co zapewne dla was także nie będzie przyjemne, bo czeka was sprzątanie.

Drzwiczki dla kota wydają się dobrym rozwiązaniem, ale dla kota. Jednak opiekunowie muszą zdawać sobie sprawę nie tylko z zalet, ale i z wad takiego rozwiązania. Jednak zrobienie przyjemności zwierzakowi warte jest tych małych utrudnień.