Czym kierować się przy wyborze mokrej karmy dla kotów?

Czym kierować się przy wyborze mokrej karmy dla kotów?

Podobnie jak w przypadku ludzi zdrowa dieta ma wpływ na zdrowie i samopoczucie oraz długość życia, tak samo w przypadku kotów dobór pełnowartościowych produktów jest niezwykle istotny dla ich dobra. Odpowiedni zbilansowane posiłki dla pupila to podstawa troski i dowód miłości jaką darzy go właściciel.

Odpowiednie karmy dla kotów pozwalają mu na zrównoważony rozwój oraz wspierają jego odporność, a także są gwarancją rzadszych wizyt u weterynarza. Złe i nieodpowiednie dla zdrowia kota produkty spożywcze mogą być przyczyną alergii skórnych, pokarmowych oraz wielu poważnych schorzeń narządów wewnętrznych kota, które z czasem doprowadzić mogą do cierpienia, konieczności podjęcia bolesnych interwencji lekarskich, a nawet przedwczesnej śmierci zwierzaka. Dlatego warto sprawdzać co znajduje się w mokrej karmie, którą serwujesz swojemu ukochanemu kotu.

Sprawdź na co zwracać uwagę

Koty to bardzo wybredni i wymagający smakosze. Dlatego wielu producentów mokrej karmy dla zwierząt stosuje chemiczne i nienaturalne polepszacze smaku, albo substancje, które uzależniają zwierzę od pokarmów danej marki. Dlatego musisz przewertować skłąd produktów w poszukiwaczu tajemniczych i niezdrowo brzmiących słynnych „E”. Każdy dobry właściciel wie, że najlepsza mokra karma dla kota to ta najmniej przetworzona.

Mokra karma nie powinna także zawierać przypraw, z tego samego powodu dla którego nie wolno kotów dokarmiać resztkami z ludzkiego stołu. Niezależnie od tego, który level żebractwa ma twój pupil i jak słodkie oczka potrafi zrobić, powinieneś być twardy dla jego zdrowia i waszej wspólnej przyszłości.

Kolejną cechą, którą powinieneś kierować się przy doborze odpowiedniej karmy, jest procentowa ilość prawdziwego mięsa użytego do produkcji jednej porcji, puszki, czy saszetki mokrej karmy dla kota. Nie jest tajemnicą, że jakość jedzenia dla zwierząt wzrasta współmiernie do ceny pokarmu. Jeśli zdecydujesz się na nieodpowiednie i mało wartościowe posiłki ze względu na bardzo niską cenę, twój pupil może zapłacić za to zdrowiem. Za wizytę u specjalisty i leczenie zwierzaka zapłacisz znacznie więcej niż wyniosła cię oszczędność na kociej karmie.

Indywidualne potrzeby

W związku z tym, że koty w różnym wieku mają swoje indywidualne potrzeby, wielu właścicieli decyduje się na dedykowane do danej grupy wiekowej posiłki. W sklepach dostępne są zbilansowane i stymulujące rozwój i wzrost karmy dla małych kotków, tych aktywnych i dorosłych zwierząt oraz dla mruczków, których zapotrzebowanie kaloryczne nie jest już tak duże jak kiedyś. Odrębną grupą pokarmów są te przeznaczone dla kotów po sterylizacji i kastracji.

Niektóre rodzaje mokrej karmy- odkłaczające pomagają utrzymać jelita w zdrowiu, zapobiegając gromadzeniu się połkniętej przezeń sierści, która może zapchać przewód pokarmowy. Największym asortymentem gotowych dan dla kota pochwalić się mogą obecnie sklepy internetowe takie jak kotkot.pl Pamiętaj, aby otwartą mokrą karmę dla kota trzymać zawsze w lodówce.