Czym są liofilizowane przysmaki dla zwierząt i czy warto je podawać?

Czym są liofilizowane przysmaki dla zwierząt i czy warto je podawać?

Szukasz wyśmienitych, naturalnych przysmaków dla zwierząt? Sprawdź przysmaki liofilizowane, które są jednym z hitów wśród kotów i psów!

Na czym polega liofolizacja?

Liofilizacja to proces usuwania wody z produktów poprzez ich zamrożenie, a następnie poprzez sublimację. Ma to na celu zwiększenie jej trwałości.

Podczas liofilizacji produkt jest najpierw zamrażany w postaci stałej. Następnie ciśnienie w otaczającym go środowisku jest zmniejszane, a produkt jest ogrzewany. Wraz ze spadkiem ciśnienia zamrożona woda przechodzi ze stanu stałego w stan gazowy, czyli zachodzi wtedy sublimacja. Para wodna jest następnie usuwana za pomocą pompy próżniowej. Ten proces pozwala uzyskać produkt w wysuszonej postaci z niewielką lub zerową zawartością wilgoci.

Liofilizacja jest powszechnie stosowana w przemyśle farmaceutycznym oraz w przemyśle spożywczym do konserwowania łatwo psujących się produktów, w tym żywności, takiej jak owoce, warzywa i mięso. Również znalazła ona zastosowanie podczas produkcji przysmaków dla zwierząt.

Czym wyróżniają się liofilizowane przysmaki dla zwierząt?

Liofilizowane smakołyki dla zwierząt, na przykład liofilizowane przysmaki dla kota – https://www.nexpet.pl/wszystkie-produkty/przysmaki/im-different są popularnym rodzajem karmy, która poddawana jest procesowi liofilizacji w celu zachowania składników odżywczych i smaku produktu, z którego jest wytwarzana.

Jak wspomniano wcześniej, liofilizacja usuwa wilgoć z pożywienia bez wpływu na jego wartość odżywczą, dzięki czemu uzyskuje się lekką, trwałą i bardzo smaczną przekąskę, którą zwierzęta uwielbiają. Liofilizacja eliminuje również potrzebę stosowania sztucznych konserwantów, co czyni je zdrowszą opcją dla zwierzaków.

Liofilizowane smakołyki dla zwierząt są dostępne w różnych smakach, w tym wołowiny, drobiu, ryb i sera. Mogą być stosowane jako nagroda za szkolenie, jako uzupełnienie diety pupila lub jako samodzielny przysmak.

Najczęściej liofilizowane przysmaki dla kota i psa mają postać niewielkich kąsków, które pakowane są w tubki albo w saszetki.

Gdzie można kupić liofilizowane przysmaki dla kota i psa?

Aktualnie liofilizowane przysmaki dla kota oraz dla psa są bardzo często kupowane przez właścicieli czworonogów. Bez problemów można kupić je w sklepach zoologicznych działających stacjonarnie oraz w sklepach internetowych, gdzie dostępne są one w wielu wariantach do wyboru.

W poszukiwaniu zdrowych i naturalnych przysmaków dla zwierząt warto więc wziąć pod uwagę te poddawane procesom liofilizacji. To doskonała alternatywa dla innych smakołyków, która jest uwielbiana przez zwierzęta!

Źródło: Materiał zewnętrzny