Domek dla kota na dworze

Domek dla kota na dworze

Własny domek to marzenie niejednego człowieka i jak się okazuje kota też. Kolorowa altana w ogrodzie, na tarasie lub balkonie może stać się nie tylko ulubionym miejscem Twojego pupila, czy jego baza wypadową- kiedy będzie chciał odpoczac od zgiełku wytwarzanego przez innych mieszkańców posesji. Kolorowy domek dla kota na dworze może być ozdobą Twojego ogrodu i powodem zazdrości u sąsiadów. 

Z rozwiązania tego skorzystać mogą z pewnością koty wychodzące. Tam będą mogły schronić się przed upałem,opadami atmosferycznymi, zimnem, czy drapieżnikami wtedy kiedy akurat nie będziemy mogli wpuścić ich do domu. 

Idealnie sprawdzi się także w przypadku, kotów posiadających własny wybieg w postaci dobrze zabezpieczonego siatką ochronną lub kratami tarasu, czy balkonu. 

W solidnym budynku z pewnością znajdzie się miejsce na kącik do odpoczynku wyściełany wygodnym legowiskiem, miejsce do zabaw i harców, a także to przestrzeń jadalna, przeznaczona na miskę z wodą i pokarmem, który przywracać ma morale strudzonego długimi polowaniami pupila. 

Domki dla kota przeznaczone do użytku zewnętrznego są wykonane z bardziej trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, tak aby budowla nie stwarzała zagrożenia ani dla zwierzaka, ani dla poruszających się po ogrodzie ludzi, no i przede wszystkim po to, aby zakupy wytrzymał w nienaruszonym stanie długie lata- niezależnie od pogody, na której oddziaływanie będzie wystawiony. Najczęściej są nimi drewniane i zaimpregnowane deski lub bale, rzadziej tworzywo sztuczne. 

W ofercie sklepów internetowych znajdziesz całą masę produktów tego typu. Wybór obejmuje zarówno proste, jak i nieco bardziej skomplikowane budowle. Dla fanów prostoty z nieco ograniczonym budżetem doskonale nadadzą się klasyczne budki, wyglądem przypominające surowe, drewniane skrzynki, wyposażone w okrągły otwór wejściowy. Najczęściej wielkość oraz wysokość tego otworu można regulować zgodnie z potrzebami wynikającymi z fizjologicznych cech naszego pupila takich jak waga, wielkość, wiek, a co za tym idzie sprawność. Dodatkową zaletą domków dla kotów z surowych desek, jest fakt, że skrzynkę można przemalować na dowolny kolor zgodny z odcieniem mebli ogrodowych lub po prostu pasujący do osobowości Twojej i kota. Klasyczne drewniane budy dla kotów dostępne są także w formie podwieszanej, którą zamocować można do ściany budynku tak ,aby pupil mógł patrolować okolicę z wysokości. 

Skoro omówiliśmy już najbardziej standardowe modele, czas na  wymyślne przykłady kocich nieruchomości, takie jak np. jednopiętrowa, drewniana rezydencja z zadaszonym tarasem. Być może pupil nie wypije na nim herbatki, albo nie wyłoży się tam w trakcie czytania gazety, ale chętnie skorzysta z jego powierzchni w celach relaksacyjnych i rozrywkowych. Po pierwsze będzie mógł wylegiwać się w słońcu lub cieniu, po drugie będzie mógł obserwować uważnie okolice z dachu własnego domu. Ten konkretny model domku dla kota do ogrodu jest zdecydowanie większy, niż zaproponowane przez nas wyżej modele. W związku z dużą powierzchnia “małego m” Twojego kota, spokojnie zmieszczą się w nim pozostali członkowie mruczącego stada, jeśli masz w domu więcej niż jednego czworonoga. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dwupiętrowych domków dla zwierząt podobnych do uroczej niebieskiej chaty dla kota dostępnej w ofercie naszego sklepu internetowego. 

W kwestii wyboru domku dla kota na zewnątrz najistotniejszymi kryteriami są: jakość wykonania oraz trwałość materiałów, z których powstać ma nieruchomość.  Zestaw powinien być prosty do montażu, a także posiadać szereg rozwiązań pozwalających na zachowanie czystości we wnętrzu domku.