Domek dla kota

Domek dla kota

Koty lubią chować się w różnych zakątkach domu. Niektóre wchodzą do szafy, inne śpią za łóżkiem, a niektóre lubią się zakopać pod stertą różnych rupieci. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się domki dla kotów, w których nasz pupil może się bawić i znaleźć nową kryjówkę. Są one niezwykle praktycznie, a także eleganckie. Wiele kotów z pewnością pokocha spanie i zabawę w takich domkach.

Co warto wiedzieć na temat domków dla kota?

Należy pamiętać, że poszczególne domki dla kotów różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Przede wszystkim mają różne rozmiary, kształty, kolory, a to ich wykonania wykorzystuje się różnorodne materiały. Domki dla kotów mogą mieć też różne zastosowanie. Najczęściej spotykany jest domek ogrodowy, który jest przeznaczony do wystawienia na dworze, więc wykonany jest z materiałów odpornych na różne czynniki zewnętrzne. Świetnie sprawdzi się też w domu oraz w trasie. Takie domki są też świetnie zabezpieczone, aby kot mógł się czuć w nich bezpiecznie. Zdarza się, że dołączona jest do nich poduszka, a ścianki wypełnia się tworzywem piankowym. W dodatku na spodzie często umieszczane są materiały antypoślizgowymi wypustkami.

Przegląd najlepszych domków dla kota

Penthouse domek dla kota

To naprawdę luksusowy domek, w którym każdy czworonóg poczuje się wyjątkowo. Składający się z trzech pięter i dysponujący ogromnymi przestrzeniami domek może być przeznaczony dla kilku zwierząt. Wszystkie bez problemu się w nim zmieszczą i nie będą sobie wchodzić w drogę. Na parterze domku znajduje się duża kryjówka, drugi poziom to przestronne wnętrze do wypoczynku, a na kolejnym znajduje się kolejna kryjówka i zadaszona weranda. Wykonany jest z wyjątkowo odpornych materiałów, więc można go trzymać zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Domek dla kota Bora Bora

Tego typu domek świetnie sprawdzi się w przypadku ruchliwych i energicznych kotów. Stanowi on doskonale połączenie typowego domku dla kota, legowiska i drapaka. To sprawia, ze kotom nie grozi nuda! W końcu jest on przeznaczony nie tylko do odpoczynku, ale też do zabawy i wspinania się. Wyposażony jest również w słupek do drapania oraz piłeczkę ułatwiającą pielęgnację pazurów. To sprawia, że kot będzie niezwykle zadowolony po każdym pobycie w takim domku.

Maisonette domek dla kota

Ten domek dla kota prezentuje się niezwykle stylowo. Dlatego z pewnością polubią go czworonogi lubiące się otaczać pięknymi wnętrzami. Domek stanowi bezpieczną kryjówkę dla kota i wyposażony jest świetną platformę do obserwacji otoczenia. Sposób jego wykonania sprawia, że można go trzymać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.