Drapak dla kota – gadżet wielofunkcyjny

Drapak dla kota – gadżet wielofunkcyjny

Kot uwielbia wspinać się, polować, a także spać w ciasnym, ale wygodnym miejscu. Czy jest urządzenie, które spełnia wszystkie te potrzeby? Oczywiście, że tak! Wystarczy wybrać drapak dla kota. To gadżet wielofunkcyjny, który sprawdzi się w domu każdego właściciela mruczka.

Drapak – akcesorium, którego nie może zabraknąć

Rodzajów drapaków dla kota jest bez liku. Łączy je zastosowanie naturalnych materiałów takich jak sizal, karton czy naturalne drewno. Z sizalu wykonuje się plecionki lub sznurki. Bardzo często pionowe rurki utrzymujące drapak-mebel są pokryte tego rodzaju włóknem pozyskiwanym z agawy sizalowej. Wykonuje się z niej również drapaki – maty. Koty uwielbiają również tekturowe drapaki, które mogą mieć różnorodne kształty. Chyba każdy właściciel kota wie jak lubi on kartony i że często są to jego ulubione zabawki. Dlatego drapak z kartonu będzie strzałem w dziesiątkę. Drapaki drewniane bezpośrednio kojarzą się kotu z drzewami i lasem i bardzo chętnie ostrzą na nich swoje łapki. Drapaki mogą mieć formę naścienną albo wolnostojącą. Mogą być to słupki, leżanki, maty, a także domki czy rozbudowane meble dla kota. Im więcej deseczek i półek ma drapak, ty lepiej bo kot może przemieszczać się po kolejnych kondygnacjach jak po drzewie i ćwiczyć swoją zwinność i gibkość.

Drapak to gadżet wielofunkcyjny

Wielofunkcyjna rola drapaka jest znana wszystkim właścicielom mruczków. Wybierając model z półkami i domkiem można zapewnić kotu jednocześnie świetne legowisko i miejsce do ostrzenia pazurków. Drapak jest doskonałym elementem do wspólnej zabawy z mruczkiem z wędką dla kota czy nakręcaną myszką albo toczącą się kuleczką. Kot bardzo chętnie atakuje różne przedmioty z wysokości, siedząc na drapaku albo z podłogi wskakując na niego i ćwicząc swój refleks. Rozwijanie instynktu łownego nawet u kota domowego jest ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Poza tym czajenie się na przedmioty i polowanie to dla kota świetna zabawa. Drapak może być wyposażony w dziuplę w której kot bardzo chętnie się schowa. Będzie dla niego swoistym azylem, kiedy będzie się chciał odseparować od zgiełku panującego w domu. Drapaki mają różnorodny design i mogą być elementem urozmaicającym przestrzeń i wcale nie zagracają domu. Wystarczy wybrać model pasujący do otaczającej przestrzeni. Na pewno drapak warto postawić w miejscu, gdzie kot przebywa najchętniej, a najczęściej jest to salon lub gabinet. Wbrew pozorom koty lubią przebywać w towarzystwie swoich opiekunów i szukają z nimi kontaktu, dlatego miejsce, w którym zostanie umieszczony drapak jest ważne. Oczywiście koty są różne i są również takie, zwłaszcza starsze, które są indywidualistami. Dla nich trzeba znaleźć zaciszne miejsce, gdzie będą miały spokój i będą mogły się wyspać. Wśród wielu modeli każdy kociarz znajdzie idealny dla swojego pupila.