Drapak do sufitu

Drapak do sufitu

Wybór drapaku nie należy do łatwych. Każdy producent kocich akcesoriów ma ich w swojej ofercie co najmniej kilka. Jeśli zależy Ci, aby drapak służył kotu nie tylko do ostrzenia pazurków, ale był dla niego również idealnym schronieniem i placem zabaw, możesz wybrać wysoki drapak montowany do sufitu – zapewni on kotu więcej atrakcji i będzie wyjątkowo stabilny, więc odpowiedni nawet da większej gromadki kotów.

Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane modele drapaków sufitowych:

Atlas drapak dla kota do sufitu

Drapak o bardzo rozbudowanej konstrukcji, z wieloma dodatkowymi atrakcjami dla kota, osadzony na solidnej podstawie. Wysokość drapaka można regulować i dopasować ją do wysokości pomieszczenia – od 248 do aż 274cm. Drapak jest wyposażony w dwa okrągłe hamaki, jeden hamak prostokątny, trzy platformy do swobodnego wylegiwania się i jeden domek stanowiący doskonałą kryjówkę. Wszystko zostało obszyte miękkim pluszem, a wiec jest bardzo wygodne i przyjemne w dotyku. Drapak ma aż 13 sizalowych słupków umożliwiających kotu ostrzenie pazurków. Duża ilość atrakcji i przytulny materiał sprawia, że drapak ten będzie idealny nie tylko do zabawy i wspinaczki, ale także do odpoczynku i drzemania. Drapak ma neutralne kolory i atrakcyjny design, więc dopasuje się do każdego mieszkania, jest idealny do ustawienia w rogu pomieszczenia.

Natural Paradise XL drapak mocowany do sufitu dla kota

Koci drapak do sufitu, wykonany z naturalnych materiałów  – prawdziwego drewna i  ekologicznego sizalu, który  można dodatkowo zamontować do ściany dla osiągnięcia jeszcze lepszej stabilności. Posiada wiele dodatkowych atrakcji, np.: dwa legowiska z oparciem, jeden hamak z drewnianymi ramami, jeden okrągły domek z drewnianych listewek. Wszystkie platformy można umieścić na dowolnych wysokościach zgodnie z upodobaniami Twojego kota. Dla wygody pupila wszędzie znajdują się pluszowe poduszki przyczepiane na rzepy, a więc można je łatwo zdjąć i wyprać. Drapak jest bardzo elegancki i będzie dobrze wyglądał w każdym pomieszczeniu. Wysokość da się regulować – od 241 do 270cm.

Xanthos Drapak dla kota mocowany do sufitu

Ten drapak to prawdziwy raj dla kotów. Ma bardzo dużo dodatkowych platform i kryjówek – trzy pięterka do wylegiwania się, dwa niesamowicie wygodne hamaki, dwa domki, a do jednego z nich prowadzi drewniana drabinka, więc sprawdzi się nawet dla kotów, które mają problemy z poruszaniem się lub dla młodych kociąt. Wszystko jest obite przyjemnym i mięciutkim pluszem, który zapewni kotu wygodny odpoczynek. Bardzo dużo sizalowych słupków daje kotu wiele powierzchni do drapania. Solidna i ciężka podstawa oraz możliwość mocowania do sufitu sprawia, że drapak jest niezwykle stabilny i idealny dla sporej gromadki kotów, które lubią dzikie harce. Wysokość można regulować – od 235 do 265cm.

Jeśli chcesz, aby Twój kot miał wiele możliwości do zabawy, wspinaczek, ostrzenia pazurków i odpoczynku, a jednocześnie mógł bezpiecznie skakać bez ryzyka przewrócenia całej konstrukcji, to koci drapak do sufitu będzie idealny. Twój pupil będzie z pewnością wniebowzięty!