Drapaki dla kotów o wysokiej jakości

Drapaki dla kotów o wysokiej jakości

Chcesz kupić dla swojego pupila drapak wysokiej jakości? Możesz wybrać jeden z rekomendowanych przez kociarzy modeli, który przetrwa nie jeden, a wiele sezonów. Taki drapak powinien być wykonany z drewno, włókna sizalowego, a także miękkiego pluszowego materiału. Taki design jest atrakcyjny, a jednocześnie zachęca koty do zabawy. Tak prezentujące się modele oferują producenci tacy jak: Trixie, Zolux, a także Royal and Petsky.

Drapaki dla kotów o wysokiej jakości – wielopoziomowe marzeniem każdego małego i niemal każdego dorosłego kota

Małe kociaki uwielbiają psocić, drapać i gryźć. Ich potrzeby można spełnić kupując im odpowiedni drapak. Posiadając dwa koty warto postawić na model ze słupkami i dwoma budkami, który dodatkowo posiada drabinki i materiałowy mostek łączący dwie budki. Taki pomysłowy design na pewno spodoba się Twoim aktywnym kotom. Taki drapak może służyć jako miejsce do zabawy, a także punkt obserwacyjny, wszak taki ma każdy mruczek bez wyjątku. Drapak z legowiskiem i zabawką także będzie doskonałym wyborem. Takie modele mają zwykle nie więcej niż metr wysokości. Mogą być wyposażone w pluszową półkę, a także drewnianą, z której zwisa pluszowa kuleczka. Atutem będzie również obecność tunelu, w który kot będzie chętnie się wciskał. Zamiast schodków drapak może być wyposażony w podest pokryty miękkim, pluszowym materiałem. Nawet mały kotek będzie mógł bez problemu korzystać z takiego drapaka, a miękki materiał zachęci go do ostrzenia pazurków. Drapak wolnostojący może być wyposażony także w okrągłe, a nie tylko prostokątne półki. Taki model w połączeniu z walcowatymi słupkami i okrągłymi zabawkami doskonale się prezentuje, a jednocześnie kot bardzo chętnie z niego korzysta. Jeśli Twój kot ponad wszystko ceni sobie spokojny sen, to koniecznie wybierz drapak z sizalowym słupkiem zwieńczony miękkim legowiskiem. Taki model będzie odpowiedni również dla starszych kotów, które już mniej chętnie wspinają się i bawią. Drewniany drapak może być wyposażony w niewielkie otwory w które kot może włożyć łapkę by wydobyć piszczałkę czy też grzechotkę. Tekturowy drapak także nie musi być pospolity. Można postawić na model o trójkątnym kształcie, wyposażony w rowek w którym toczą się piłeczki. Taki drapak będzie świetną zabawką dla kociaka i większego kota.

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na drapak podłogowy czy ścienny, to Twój kot ma być najbardziej zadowolony. Im ciekawszy będzie drapak, tym większa szansa, że kot przestanie się interesować zasłonkami w salonie. Zawsze jednak można je zdjąć korzystać z rolet, które są już mniej atrakcyjnym elementem przestrzeni. Drapaki dla kotów najwyższej jakości to przede wszystkim modele drewniane i sizalowe i chcąc kupić drapak na lata pomiędzy nimi należy wybierać. Są oczywiście modele, które łączą obydwa materiały i także świetnie się sprawdzają. Zatem wybór należy do Ciebie.