Drzwiczki dla kota – czy warto?

Drzwiczki dla kota – czy warto?

Każdy opiekun kota powinien dbać o swojego futrzanego przyjaciela. Jednak nie od dziś wiadomo, że koty to bardzo wymagające zwierzęta, które często chcą wychodzić na dwór, a za chwilę równie szybko wracać. Bądźmy szczerzy nie zawsze właściciel może im otworzyć, a wtedy zaczyna się “aria” miauczenia. Doskonałym rozwiązaniem takiego problemu wydaj się drzwiczki dla kota. Jednak tutaj pojawia się pytanie: czy warto? Na to właśnie pytanie postaramy się odpowiedzieć!

Drzwiczki dla kota- funkcjonalność, ale…

Trzeba przyznać, że drzwiczki dla kota wydają się dobrym wyborem gdyż wreszcie futrzak może wchodzić i wychodzić pod waszą nieobecność. Ale jak wiadomo każde rozwiązaniem ma pewne wady i tutaj jedną z największych jest to iż zimą przez właśnie takie drzwiczki może uciekać ciepło, przez co też rachunki za ogrzewanie rosną. Może też się okazać, że do domu przyjdzie nie tylko wasz mruczek, lecz przyprowadzi też “kolegów”, bo nie od dziś wiadomo, że koty zasad savair vivre nie przestrzegają. Jednak można to rozwiązać, a mianowicie wystarczy tylko wybrać drzwiczki automatyczne, które posiadają specjalny czytnik, który aktywowany jest przez chip umieszczany w obroży kota. Ale niestety może się okazać, że zwierzak taką obróżkę zgubi, wtedy nie pozostanie mu nic innego jak miauczenie pod drzwiami licząc, że opiekunowie mu otworzą.

O montażu i nie tylko, czyli poznajcie też wady drzwiczek dla kota

Montaż drzwiczek można wykonać nie tylko w drzwiach wewnętrznych czy zewnętrznych, ale i w oknie czy w tarasie. O ile z klasycznym montażem poradzi sobie każdy, gdyż wystarczy tylko wiertarka z udarem, metrówka, ołówek oraz szlifierka. Tak zdecydowanie gorzej wygląda montaż w szkle. Wtedy też niezbędne wydaje się zatrudnienie fachowca. Choć nie jest to kosztowne to warto wiedzieć, że jeżeli naruszycie konstrukcje drzwi czy okien to stracicie gwarancję.

O zaletach zdań kilka

Choć drzwiczki dla kota choć są bardzo praktycznym rozwiązaniem to jednak mają też wady, które wam przedstawiliśmy. Ale w sumie wady takiego rozwiązania są niewielkie, biorąc pod uwagę fakt, że zapewniacie swojemu kotu bądź kotom maksymalną wygodę. Wreszcie będą mogły wchodzić i wychodzić z domu kiedy chcą, a wy nie będziecie musieli ciągle
nasłuchiwać miauczenia, aby je wpuścić. Na pewno zaletą jest też cena drzwiczek jest relatywnie niska. A więc jeżeli zastanawiacie się czy zdecydować się na ich montaż to odpowiedź może być tylko jedna i brzmi: tak.

Warto zapewnić swojemu zwierzakowi wygodę i będąc w pracy przestać się martwić czy wasz kot nie marznie, gdy temperatura za oknem jest bardzo niska, bądź pada deszcz. Dzięki drzwiczkom wejdzie on do domu kiedy tylko chce, a sąsiedzi przestaną narzekać na hałas spowodowany kocim śpiewem.