Furminator dla kota

Furminator dla kota

Furminatory robią coraz większą furorę wśród akcesoriów dla zwierząt. Są pomocne w przypadku szczególnie w przypadku zwierząt z gęstym podszerstkiem. Jest wybawieniem dla właścicieli mocno liniejących kotów, jednak nie można stosować go w przypadku niektórych ras. Jeśli chcesz wiedzieć czym jest furminator dla kota? Jak działa? Czy możesz pielęgnować nim swoje pupila? Sprawdź!

Oprócz tego, że szczotka- furminator dla kota pozwala ograniczyć ilość sierści pozostawionej przez Twojego uroczego przyjaciela na podłodze, dywanie, czy kanapie to pomaga także zadbać o zdrowie jego przewodu pokarmowego. Regularne stosowanie furminatora odkłacza kota, zanim futro trafi do jego żołądka, a potem jelit. Używając tego wynalazku ograniczasz zatem ryzyko zatkania przewodu pokarmowego kulką sierści i nie musisz podawać kotu specjalnych przekąsek odkłaczających tak często.

Furminatory są trymerami, ale usuwają tylko tę sierść, która wypadła by sama. Nie skracają jej, ani nie szarpią. Nie zbierają też włosów okrywowych, czyli tych- które są pupilowi niezbędne. Nie mogą przydać się w przypadku uciążliwych kołtunów, bo od tego są inne narzędzia- filcaki. Trzeba pamiętać, aby pielęgnację całego futra rozpocząć dopiero po rozprawieniu się ze zbitkami splątanej sierści. Nie jest to narzędzie przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Tej specjalistycznej szczotki dedykowanej do kotów z konkretnym rodzajem futra używać można nie częściej niż raz w tygodniu. Furminatory zazwyczaj przybierają kształt wygodnego w użytkowaniu metalowego grzebienia z bardzo gęsto rozstawionymi ząbkami. Od zwykłych  trymerów dla zwierząt  różni je zatem brak ostrzy. Rodzaj oraz wielkość urządzenia, a co za tym idzie umiejscowionych w nim stalowych zębów uzależniony jest od sierści lub konkretnej rasy kota.

Jeśli chodzi o to jakie rasy kotów wymagają pielęgnacji za pomocą trymera tego rodzaju, to warunkiem jest gruby podszerstek. Zazwyczaj nie posiadają go koty domowe, czyli dachowce ( o ile nie doszło tutaj do kociego mezaliansu ). Do kotów którym urządzenie to może wyrządzić krzywdę zalicza się także: kot singapurski, turecka angora i noszący tajemniczą, ale przyciągającą nazwę LaPerm. Natomiast furminator dla kota brytyjskiego– nadaje się już jak najbardziej. Obecnie rynek akcesoriów dla zwierząt daje ogrom możliwości wyboru, zarówno modelu, jak i rodzaju trymera. W ofercie sklepów znajdziecie furminator dla kotów długowłosych, ale nie tylko. Sporym zainteresowaniem cieszy się także furminator dla kota krótkowłosego.Na używanie tego rodzaju trymera decyduje się obecnie mnóstwo kocich rodziców. Usuwanie martwego podszerstka oraz kołtunów są głównym zadaniem narzędzia jakim jest furminator dla kota. Opinie o tym urządzeniu są raczej dobre, o ile wcześniej sprawdzisz, czy Twój pupil może być jego użytkownikiem. Nie wszystkie koty wymagają bowiem pielęgnacji tego typu, a dla niektórych może być ona zwyczajnie niebezpieczna.