Hamak dla kota czy zwykłe legowisko?

Hamak dla kota czy zwykłe legowisko?

Wiesz, że koty spędzają na drzemce łącznie prawie 16 godzin dziennie? To co najmniej 2 razy więcej niż ty. Dlatego  wybór pomiędzy hamakiem, a legowiskiem podyktowany powinien być indywidualnymi potrzebami zwierzęcia oraz jego wiekiem. Poznaj wady i zalety obydwu rozwiązań.

Legowiska dla kotów dzielą się na kilka rodzajów posłań dla zwierząt

Posłaniem takim nazwać można pop prostu poduszkę dla kota. Te najbardziej klasyczne, wyglądem przypominające psie, są niedrogie, estetyczne, a większość z nich jest łatwa do wyprania. Z czasem jednak tracą swój kształt, wtedy trzeba je wymienić na nowe. Dostępne są także w formie mniej lub bardziej puszystych donutów dla kota. Kolejnym rodzajem są legowiska w formie domków, budek dla kota. Dają poczucie bezpieczeństwa, spokoju i intymności. Są doskonałe właśnie dla zwierząt uwielbiających drzemki w kryjówkach, pudłach, koszach i ciasnych miejscach.

Zaletą klasycznych legowisk dla kota jest możliwość ustawienia ich w dowolnym miejscu, łatwe utrzymywanie posłania w czystości oraz cena, w przypadku podstawowych modeli. Są one także lepsze dla małych kotków, które nie są jeszcze tak sprytne jak dojrzalsze osobniki. Klasyczne legowiska są także przeznaczone dla starych i schorowanych zwierząt, dla których wejście na dużą wysokość lub do hamaka mogłoby być uciążliwe, a wręcz niemożliwe.

Hamaki

Są dla zdrowych i ciekawskich kotów tym samym co łózko piętrowe dla dwójki rozrabiaków- oznaczają nie tylko kolejne miejsce do drzemania, ale nową przygodę. Hamaki dla kotów nie zajmują dużo miejsca i są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt dostępne są także hamaki, ze specjalnym stelażem, dzięki któremu hamak postawić można na półce lub na ziemi. Są pewnym odbiciem od rutyny, także dla kotów, które czas nieobecności wścieli spędzają w klatkach czy kojcach, ze względu na swoje niszczycielskie zapędy.

Hamaki nie nadają się dla kotów starszych, ze schorowanymi stawami i problemami z poruszaniem. Po pierwsze mogą stanowić dla nich zagrożenie, po drugie sędziwe osobnymi kogą mieć problem z wejściem i wygodnym ułożeniem się w hamaku.

Wybór legowiska tak jak niemal każdego z akcesoriów dla kota powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami zwierzęcia. Te niezwykłe i tajemnicze czworonogi potrafią być niezwykle wybredne. Mimo, że w trakcie drzemek ochoczo korzystają z twojego ulubionego fotela, potrzebują własnego miejsca. Niezależnie więc od tego czy jego jest ten kawałek podłogi, parapetu, czy szafy w przedpokoju, albo ciepłego kaloryfera zadbaj o komfort i wygodę pupila i zaoszczędź czas na sprzątaniu sierści. Legowiska dla kotów i hamaki dla zwierząt to jedne z obowiązkowych punktów na liście zakupów potencjalnego opiekuna adopcyjnego.