Jak pozbyć się zapachu moczu kota?

Jak pozbyć się zapachu moczu kota?

Koty są wspaniałymi zwierzętami, które dodatkowo są bardzo czyste. Jednak czasami podsikują. Oczywiście nie sikają poza kuwetą, aby zrobić na złość swoim opiekunom, lecz może to wynikać z problemów behawioralnych czy zbyt rzadkiego zmieniania żwirku. Ale trzeba zdawać sobie także sprawę, że koty podsikują, gdy zbliża się ich okres godowy, manifestują także w ten sposób swoją dojrzałość płciową czy zwyczajnie oznaczają teren. Niestety mocz koci ma naprawdę nieprzyjemny zapach, którego bardzo trudno się pozbyć.

Domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu kociego moczu

Jest wiele sposobów dzięki, którym można pozbyć się zapachu moczu kota, ale nie każdy jest tak samo skuteczny. Można zdecydować się na domowe sposoby. Doskonałym wyborem jest zrobienie pasty z sody oraz octu. Oczywiście tutaj kluczowe znaczenie ma sama konsystencja, która musi być bardzo gęsta. Następnie nakładacie pastę na miejsce, w którym nasikał wasz pupil i intensywnie ją wcieracie. Pozostawiacie najlepiej na około pół godziny i po tym czasie zmywacie ją ciepłą wodą, może być z domieszką płyny do naczyń. Jeżeli nadal zapach jest wyczuwalny to powtarzacie tę czynność. Pamiętajcie, że jeżeli nie pozbędziecie się całkowicie tego zapachu to może się okazać, że wasz kot urządzi sobie w tym miejscu toaletę i oduczenie go tego będzie naprawdę skomplikowane. Można także wykorzystać środek na bazie cytryny. Do naczynia wlewacie pół litra ciepłej wody, dodajecie sok z jednej cytryny oraz dwie łyżki octu. Teraz pozostaje już czyszczenie. Oczywiście takiego środka nie możecie używać do czyszczenia białej kanapy, gdyż mogą pojawić się żółte zacieki, których będzie trudno się pozbyć. Skuteczna w walce z kocim moczem jest też woda utleniona. Jednak jej także nie możecie nakładać na delikatne materiały.

Środki do czyszczenia, czyli neutralizatory kociego moczu

Jak pozbyć się zapachu moczu kota?- takie pytanie często się pojawia na różnych forach. Jeżeli stosowaliście już naturalne środki i raczej nie przynoszą one skutku to warto jeszcze zastosować neutralizatory zapachu kociego moczu. Zatem po wyczyszczeniu osikanej powierzchni warto jeszcze dodatkowo spryskać ją specjalnym środkiem. Zwróćcie uwagę na jego skład, dobrym wyborem jest środek oparty na technologii bioenzymatycznej, która skutecznie eliminuje kwas moczowy. Taki środek musi być też bezpieczny dla zwierząt i ludzi. Pamiętajcie też, że w żadnym wypadku nie można bić zwierzęcia. Należy przede wszystkim znaleźć przyczynę. W wielu przypadkach podsikiwanie jest wynikiem gotowości dojrzałości płciowej i często bez kastracji czy sterylizacji się nie obejdzie. Ale czasem sikanie poza kuwetą oznacza, że zbyt rzadko wymieniacie żwirek, a przecież koty są czyściochami. Niestety koty sikając mogą też manifestować ból, dlatego zawsze warto udać się na konsultacje do lekarza weterynarii, który wykluczy potencjalne choroby.