Jak skompletować wyprawkę dla kota?

Jak skompletować wyprawkę dla kota?

Kompletowanie wyprawki dla kota często sprawia nie mniej trudności niż doposażanie ludzkiego malucha. Wiadomo odpowiedzialność trochę mniejsza, ale to przecież w naszych rękach spoczywać będzie los małego słodkiego i puchatego kotka. Dlatego warto stworzyć listę obowiązkowych akcesoriów dla zwierząt, bez których twój domowy drapieżnik, ani ty nie możecie się obejść.

Po pierwsze miski: na wodę, oraz karmę. Najpierw najlepiej wyposażyć się w klasyczne pojemniki na karmę dla kotów, później gdy kotek nico podrośnie można zacząć eksperymenty z dozownikami lub zabawkami typu Kong w których ukryć można smakołyki.

Kolejnym z akcesoriów dla kotów, który musi znaleźć się w twoim domu jest odpowiednia kuweta. W przypadku małych kotków na początku warto kupić klasyczną kuwetę z niskimi ściankami, tak aby pupil nie miał kłopotów z dostaniem się do środka kociej toalety. Potem kuwetę można zamienić na wyższą lub całkowicie zakrytą. Niezależnie od tego, czy kot będzie załatwiał się w otwartej, czy zamykanej kuwecie pojemnik musi być dopasowany do rozmiarów zwierzęcia.  Bardzo istotny jest także wybór odpowiedniego żwirku. Wypełnienie kuwety musi zostać zaakceptowane przez właściciela toalety.  W celu utrzymania kuwety w czystości niezbędną będzie ci łopatka do czyszczenia kuwety. Opcjonalnie możesz zaopatrzyć się we wkłady i maty absorbujące wilgoć w kuwecie. Jeśli mocz twojego kota pachnie zbyt intensywnie warto rozważyć także zakup neutralizatora zapachów. Gdy niedokładnie przyłożysz się do wyboru kuwety, żwirku lub nie będziesz konsekwentny w kwestii jej opróżniania kot znajdzie sobie inne miejsce do załatwiania własnych potrzeb.

Koty przesypiają 2/3 doby. Sen jest istotną częścią ich życia, dlatego warto zainwestować w legowisko lub posłanie dla pupila. O ile w przypadku psów różnią się one właściwie ceną, kolorem i wielkością w przypadku kotów wybór akcesoriów do spania jest ogromny. Legowisko może mieć klasyczną formę kojca, poduszki dla kota, a nawet hamaka dla kotów. W związku z zamiłowaniem części kociej populacji do małych  i bezpiecznych przestrzeni w ofercie sklepu są również budki, i domki dla kotów. Niektóre z legowisk zamontować można na cieplutkim kaloryferze, słonecznym parapecie, oknie, czy ścianie, czyniąc życie zwierzaka jeszcze ciekawszym.

Skoro mowa o śnie, czas na kolejny punkt obowiązkowy na „To do list” pupila jest zabawa. Twój kot potrzebuje rozrywki, którą możesz mu podarować w postaci piłeczek, myszek, maskotek, wędek z piórkami, a nawet interaktywnych zabawek dla zwierząt. Akcesoria do zabawy są mu niezbędne do utrzymania zdrowej kondycji i rozwijania umiejętności. Te automatyczne wyręczą opiekuna i zapewnią milusińskiemu niezliczone godziny zabawy rozświetlając mrok samotności, gdy mama lub tata są w pracy.