Jak wybrać drzwiczki dla kota?

Jak wybrać drzwiczki dla kota?

Wiele kotów jest wychodzących. Jednak każdy opiekun wie, że kot jak to kot ma swoje humory i bywają dni, że co chwilę chce wychodzić na dwór, by po chwili wrócić. A gdy nie mamy już ochoty by m znowu otwierać mu drzwi to potrafi tak długo miauczeć, że doprowadza tym do “szewskiej pasji”. Jeżeli i wy macie ten problem bądź zwyczajnie chcecie coś dobrego zrobić dla futrzaka to polecamy wam drzwiczki dla kota. W tym poradniku doradzimy wam jakie wybrać.

Wybór ma znaczenie- poznajcie rodzaje drzwiczek dla kota

Najczęściej wybieranymi drzwiczkami dla kota są te klasyczne, czyli takie, które otwierają się mechaniczne, a więc kot musi je popchnąć. Zatem klapa podnosi się, gdy kot ją popycha głową. Ale można także zdecydować się na model zdecydowanie bardziej nowoczesny, który jest też praktyczniejszy. Otóż mamy na myśli drzwiczki automatyczne. W tym przypadku otwierają się przy kontakcie z np. chipem. Oczywiście musicie wiedzieć, że taki chip należy umieścić w kociej obroży. Jeżeli jednak wasz zwierzak zgubi obróżkę to drzwiczki się nie otworzą. Ale można też wybrać inne rozwiązanie czyli umieścić chip pod skórą kota. Taki zabieg wykonuje się u weterynarza. Drzwiczki automatyczne mają tę przewagę nad modelami tradycyjnymi iż zapewniają maksymalną izolację termiczną, zatem ciepło nie będzie uciekało z waszego domu, a ponadto żaden inny zwierzak nie dostanie się do niego.

Jak i gdzie montować drzwiczki dla kota

Drzwiczki dla kota wbrew pozorom można montować nie tylko w drzwiach zewnętrznych, ale i wewnętrznych. Z tym zadaniem możecie sobie samodzielnie poradzić, chyba że posiadacie drzwi wzmocnione to wtedy przyda się pomoc fachowca. Otóż należy dokładnie zmierzyć szerokość i wysokość drzwiczek, a następnie wyciąć takiej wielkości otwór. Tutaj musicie stawiać na precyzję i robić to bardzo ostrożnie. Wymiary zaznaczcie na drzwiach, a następnie wytnijcie otwór. Jeżeli jego boki są niezbyt równe to możecie użyć jeszcze szlifierki, dzięki temu efekt będzie zdecydowanie lepszy, następnym krokiem jest już tylko umieszczenie drzwiczek w otworze i zamontowanie ich używając wkrętarki i śrub. Oczywiście możecie także zrobić drzwiczki w oknie bądź też w szklanych drzwiach wejściowych czy wewnętrznych. Jednak to zadanie będzie zdecydowanie trudniejsze i jeżeli nie macie takich umiejętności to lepiej zatrudnijcie szklarza.

Wybór odpowiednich drzwiczek dla kota wcale nie jest łatwy. Otóż musicie zdecydować najpierw jaki model was interesuje, a następnie miejsce, w którym będziecie je montować. Powinniście też wziąć pod uwagę samą estetykę. Otóż drzwiczki mogą z waszymi drzwiami stanowić monochromatyczne połączenie, ale wtedy należy wybrać takie, które rzeczywiście estetyką są zbliżone. Oczywiście można też dobrać drzwiczki na bazie kontrastu.