Karma dla kociąt i młodych kotów

Karma dla kociąt i młodych kotów

Kiedy w naszym domu pojawia się mały kotek, często nie wiemy jak go karmić. Ważne, aby nie dawać mu takiej samej karmy jak dorosłemu kotu. Żywienie musi być dostosowane do etapu życia, na którym jest nasz pupil. Kocięta i młode kotki mają inne potrzeby żywieniowe niż dorosły kot. Po odstawieniu od matki należy stopniowo wprowadzać kociakowi odpowiednią karmę, pamiętając przy tym, że robić to powoli, krok po kroku – kocię dopiero uczy się spożywać pokarm inny niż mleko matki, a więc poznaje nowe smaki i nowe konsystencje.

Należy zwrócić szczególną uwagę na równomierne przybieranie masy ciała przez kotka. Młode kotki mają zwiększone zapotrzebowanie na energie ze względu na to, że są bardziej aktywne, więc należy im dostarczyć w pożywieniu więcej wartościowego białka i tłuszczy. W etapie wzrostu równie ważna jest zwiększona zawartość wapnia i fosforu.

Na rynku jest dostępnych wiele karm przeznaczonych dla kociąt i młodych kotów. Przedstawiamy niektóre z nich:

Smilla Kitten  – jest to specjalnie opracowana przez ekspertów karma przeznaczona dla kotów do 12 miesiąca życia.  Jest odpowiednio zbilansowana i dostosowana do potrzeb małego kotka.  Cechuje się zwiększoną zawartością białka i tauryny. Świeże mięso kurczaka jest zawsze poddawane delikatnej obróbce termicznej, by zachować wszystkie cenne składniki odżywcze. Karma nie zawiera substancji konserwujących i polepszających smak.

Concept for Life Kitten – opracowana we współpracy z lekarzami weterynarii karma skierowana do kociąt od 2 do 12 miesiąca życia. Doskonale wyważone składniki odżywcze zapewniają optymalny rozwój kociąt i dobry wpływ na ich zdrowie. Smakowita galareta jest chętnie zjadana nawet przez wybredne kotki. Karma nie zawiera żadnych polepszaczy smaku. Dodatkowo producent stworzył karmę suchą odpowiednią dla kociąt, która charakteryzuje się zwiększoną zawartością płynów. Dostarcza aż połowę dziennego zapotrzebowania na płyny. Chroni dzięki temu układ moczowy oraz nerki małego kotka.

Cosma Nature Kitten – również polecana przez weterynarza karma odpowiednia dla kociąt, która poprzez wysokowartościowe i naturalne składniki wspiera rozwój naszych pupilów. Jest w pełni dostosowana do wieku tak, aby mogła zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe kociąt, ale jednocześnie zwraca szczególną uwagę na zachowanie dobrego smaku. Mięso i ryby są podduszone w sosie własnym, nie zawierają żadnych dodatków konserwujących, kawałki mięska są mniejsze – dostosowane do małych pyszczków.

Feringa Kitten – opracowana we współpracy z ekspertami karma odpowiednia dla kotów od 2 do 12 miesiąca życia. Cechuje się wysoką jakością składników. Jest bezzbożowa. Zawiera bardzo dużo mięsa, które jest zawsze delikatnie przygotowane, aby nie traciło wartości odżywczych. Zawartość drobiu została wzbogacona o olej z łososia zawierający kwasy tłuszczowe Omega 3, które mają bardzo dobry wpływ na serce, wzrok, skórę i sierść oraz żurawinę, która chroni przed wolnymi rodnikami.

Hill’s Science Plan Kitten Mousse – karma dla kociąt do 1 roku życia w postaci musu o smaku kurczaka i indyka. Cechuje się dużą zawartością białka i wzbogaceniem receptury o wapń, fosfor i kwasy Omega 3.

Wszystkie karmy: