Karma dla kota Purina

Karma dla kota Purina

Purina / Purina One to jeden z najpopularniejszych producentów karmy dla zwierząt. Już od 125 lat prowadzi badania dotyczące żywienia, zachowania i dobrostanu zwierząt. Na ich podstawie opracowuje innowacyjne receptury, które są dostosowane do potrzeb psów i kotów z uwzględnieniem ich wieku, rozmiarów, stylu życia i stanu zdrowia. Producent zwraca szczególną uwagę na to, aby jego karma była prawidłowo zbilansowana i kompletna – musi dostarczać zwierzęciu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a jednocześnie musi być smaczna, wysoko akceptowana przez czworonogi. Purina z pasją oddaje się również promocji odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.  

W asortymencie karm dla kotów Purina znajdziemy:

Purina Cat Chow Adult – jest to zbilansowana karma dla dorosłego kota od 1. roku życia. Dostępna w dwóch smakach: kurczak z indykiem oraz kaczka. Zawiera dobrze przyswajalne białko pochodzenia zwierzęcego, które wpływa dobrze na zdrowie kota, ale również zapewnia niezapomniany smak. Pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze i energetyczne. Jest wzbogacona o witaminę E (wspiera naturalne siły obronne organizmu) i taurynę ( dobrze wpływa na funkcjonowanie serca i wzroku). Aby zadbać o działanie układu pokarmowego i wyeliminować przykre zapachy, do karmy dodano również pulpę buraczaną oraz cykorię.

Purina Cat Chow Special Care – odpowiednio zbilansowana karma wspierająca zdrowie kota w różnych aspektach:

  • Special Care Hairball Control – wspomaga florę jelitową i zapobiega powstawaniu kul włosowych w żołądku, dba  o zdrowy układ trawienny.
  • Special Care Sensitive – dla kotów, które mają wrażliwe żołądki.
  • Special Care Urinary Tract Health – wspiera funkcjonowanie układu moczowego, oczyszcza nerki.
  • Special Care 3w1 – wspiera układ moczowy, minimalizuje osadzanie się kamienia nazębnego, zapobiega tworzeniu się kul włosowych.

Purina ONE Adult – karma dla kotów dostosowana do różnych etapów życia kota. Zapewnia im długie, zdrowe i aktywne życie. Do wyboru mamy karmę zapobiegającą tworzeniu się kłaczków i dbająca o sierść (Coat&Hairball),  wzmacniającą działanie układu moczowego (Urinary Care), wspierającą wrażliwy żołądek (Sensitive) czy też przeznaczoną specjalnie dla kotów po sterylizacji (Sterilcat) lub kotów typowo domowych (Indoor).

Purina Pro Plan – karma dostosowana do potrzeb żywieniowych na różnych etapach życia:

  • Purina Pro Plan Adult – karma dla kotów dorosłych zapewniająca im zdrowie i witalność przez całe życie, zawiera duża ilość białka, jest bardzo dobrze wyważona.
  • Purina Pro Plan Junior – karma odpowiednio zbilansowana dla zaspokojenia specjalnych potrzeb żywieniowych kociąt,
  • Purina Pro Plan Senior 7+ – karma dbająca o dostarczenie wszystkich niezbędnych składników dla kotów w starszym wieku – powyżej 7. roku życia.

Purina Pro Plan Veterinary Diets – specjalistyczna karma weterynaryjna przeznaczona dla kotów cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości – np. nietolerancje pokarmowe, cukrzyca, nieprawidłowe funkcjonowanie układu moczowego, nadwaga, wrażliwy żołądek, choroby nerek.

Purina w swojej ofercie, oprócz karm dla kotów, posiada również żwirek zbrylający się – Purina Tidy Cats, który pomaga zachować higienę i czystość oraz zniwelować nieprzyjemne zapachy z kuwety.