Karma dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym

Karma dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym

Bez względu na wiek i rasę koty mogą borykać się z różnymi przykrymi dolegliwościami ze strony żołądka. Mogą to być wszelakie schorzenia, nietolerancje pokarmowe, nadwrażliwość żołądkowa. Objawami najczęściej są biegunki, niestrawności, wzdęcia, brak apetytu, wypadanie sierści. W takim przypadku zmiana karmy może okazać się kluczowa. Odpowiednia karma dla kotów o wrażliwych żołądkach posiada specjalnie wyselekcjonowany skład ułatwiający trawienie i wpływający na dobrą przyswajalność składników odżywczych, dostosowany do danego schorzenia.

W ofercie znajdziesz wiele karm skierowanych do kotów mających problemy zdrowotne – ich zbilansowane receptury zadbają o zdrowie, m.in. o układ trawienny i wydalniczy, Twojego kota.

Concept for Life Sensitive – lekkostrawna, zbilansowana, łatwo przyswajalna karma dla kotów powyżej 1. roku, która reguluje poziom mikroflory jelitowej, zawiera białko w postaci kurczaka, taurynę. Receptura zbudowana we współpracy z weterynarzami, nie zawiera polepszaczy smaku, a do tego z chęcią zjadana przez koty.

Concept for Life, Veterinary Diet – opracowana we współpracy z weterynarzami karma, która jest przeznaczona dla konkretnych problemów zdrowotnych i potrzeb żywieniowych. Karma wspiera leczenie, smakowo bardzo akceptowana przez koty. Wyróżnia się m.in.:

  • Gastro Intestinal – dla kotów z zaburzeniami wchłaniania jelitowego, niewydolnym układem pokarmowym, zaburzeniami trzustki.–
  • Hypoallergic – dla kotów z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, odpowiednia jako dieta eliminacyjna.
  • Weight Control – dla kotów z nadwagą i cukrzycą, zaburzonym metabolizmem glukozy.
  • Renal – dla kotów z niewydolnością nerek, z kamieniami szczawianowymi i moczanowymi.

Royal Canin Veterinary Diet – karma weterynaryjna, ukierunkowana na konkretne schorzenia. Wspomaga leczenie chorób. Każda z nich jest dostosowana pod dane schorzenie. Wymienia się m.in.: niewydolność układu pokarmowego, cukrzycę, nietolerancje pokarmowe, niewydolność nerek, zaburzenia układu moczowego, nadwagę, alergie pokarmowe, niewydolność wątroby.

Purina Veterinary Diets – kolejna specjalna karma utworzona pod określone problemy weterynaryjne takie jak: nietolerancje pokarmowe, alergie pokarmowe, nadwrażliwość jelit, problemy z nerkami, zaburzenia układu moczowego. Również polecane przez weterynarzy podczas kuracji.

ALMO Nature Sensitive – specjalne karmy przeznaczone dla kotów z wrażliwością i nadwrażliwością jelit. Zawiera prebiotyki oraz minerały wspierające prawidłową pracę jelit. Poprawia nawodnienie organizmu oraz dostarcza niezbędne witaminy i minerały.

Happy Cat Sensitive – karma dla dorosłych kotów o wrażliwych żołądkach, które źle reagują na niektóre składniki pokarmowe.

Smilla Veterinary Diet – karmy dla kotów borykających się z cukrzycą, zaburzeniami pracy nerek, nadwrażliwością żołądka, problemami układu moczowego, nietolerancjami pokarmowymi. Dostarczają wszystkie potrzebne składniki odżywcze, polecane przez weterynarzy.

Hill’s Prescription Diet Feline – klinicznie sprawdzone karmy również przeznaczone dla kotów z konkretnymi problemami trawiennymi, zaburzeniami metabolizmu, nadwrażliwością żołądka. Bogate w substancje witalne, dobrze zbilansowane.

Niezależnie od tego z jakim problemem boryka się nasz pupil i jaką karmę wybierzemy, zawsze warto zgłosić się do weterynarza, który wykluczy inne choroby i pozwoli nam dobrać odpowiednie leczenie oraz żywienie. Dobre zdrowie naszego kota to podstawa, którą musimy mu zapewnić, aby w pełni mógł się rozwijać i cieszyć życiem!