Karma Orijen

Karma Orijen

Najbliższym możliwym kuzynem kota domowego jest żbik afrykański.  Budowa fizjologiczna tych dwóch gatunków nieco różni się od siebie, ale tożsame w ich przypadku pozostały nawyki żywieniowe. Przystosowana do wynikających z naturalnego instynktu potrzeb pupila dieta musi wpisywać się w kilka prostych zasad- wszystkie z tych cech posiada karma Orijen. Cena ich produktów jest niezwykle korzystna biorąc pod uwagę jakość składników odżywczych dostarczanych przez światowej sławy markę.

Po pierwsze białko odzwierzęce. Koty to bezwzględni łowcy, próba nawrócenia ich na wegetarianizm byłaby z góry skazana na porażkę. Twój mały drapieżnik do prawidłowego rozwoju i zdrowia potrzebuje przede wszystkim mięsa. Karma Orijen dla kota aż w 85 % składa się z właśnie  mięsa. Spośród innych wyróżnia ją fakt, że można w niej spotkać także surowe lub świeże produkty odzwierzęce. ⅓ każdej porcji jest dehydratyzowana, czyli po ludzku” pozbawiona wody” i zamieniona na skoncentrowane białko odżywcze.

Mięso- które serwujesz kotu w formie karmy suchej lub mokrej powinno być przede wszystkim różnorodne. Karma powinna składać się z różnych części ciała zwierząt, wraz z organami, chrząstkami, szpikiem kostnym które miałby okazję jadać Twój pupil, gdyby zapuszczał się na samodzielne polowania. Naturalny i pełnowartościowy skład karmy zapewnia witaminy, żelazo, magnez, potas. Elementy kostne obecne w karmie to żywcem wyciągnięte z naturalnego środowiska kota źródła wapnia, fosforu i magnezu.

Kolejną zasadą, którą musisz się kierować w przypadku doboru karmy dla kota- jest ostrożność w stosunku do warzyw i owoców. W związku z tym, że brzuchy bezwzględnych łowców nie do końca przystosowane są do trawienia produktów roślinnych karma Orijen zawiera ich jedynie 15%. Są one pieczołowicie wyselekcjonowane, tak aby żadne z nich nie zaszkodziło zdrowiu pupila. Zrównoważona dieta tej konkretnej marki pozbawiona jest skrobi.

Zboża i ich przetwory obecne w regularnych posiłkach serwowanych kotu są prostą drogą do niestrawności, utraty prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego, nietolerancji pokarmowych i wielu, wielu innych poważnych chorób wśród kociej populacji. Krótko mówią zboża, a co za tym idzie unikany także przez ludzi gluten mogą być zabójcze dla tych uroczych czworonogów. Dlatego właśnie nie zawiera ich Karma Orijen. 

Zbyt duża ilość węglowodanów w kociej diecie  powoduje choroby takie jak otyłość, cukrzyca, za którymi w szeregu ustawiają się inne współistniejące dolegliwości. W związku z tym, że koty nie posiadają dużego zapotrzebowania na węglowodany, ich liczba w tej konkretnej karmie została ograniczona do niezbędnego minimum. 

Żeby dobrać odpowiednią i wartościową dietę dla kota, przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na skład produktów spożywczych dla zwierząt, im mniej w nich sztucznych substancji, polepszaczy smaku- tym lepiej dla pupila. 85 % mięsa  i bezpieczne dla kota warzywa, które składają się na specjał jakim jest karma Orijen opinie marce budują już od lat 80-tych, dbając o brzuchy najbardziej wymagających pupili