Kot sika na łóżko

Kot sika na łóżko

Koty to tajemnicze i wesołe istoty. Potrafią dać tyle samo radości i miłości co zgryzoty, spowodowanej nie do końca komfortowymi dla nas zachowania i zwyczajami zwierzaka lub zniszczeniami jakich dokonał w akcie desperackiego okazywania własnego niezadowolenia. Jedną z metod wylewania kociej frustracji jest załatwianie potrzeb fizjologicznych poza kuwetą. Dlaczego kot sika na łóżko?- powodów może być kilka…

Jeśli chcesz wiedzieć czemu kot sika na łóżko, w pierwszej kolejności powinieneś przyjrzeć się kuwecie oraz wypełnieniu kociej toalety. Żaden szanujący się pupil nie będzie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w brudnej i zaniedbanej kuwecie. Koty to jedne z najczystszych zwierząt świata i podobnie jak ludzie cenią sobie higienę własnej przestrzeni. Twój pupil nie będzie chadzał za potrzeba do przepełnionej odchodami i śmierdzącej kuwety, tak jak i ty nie chciałbyś korzystać z brudnej dworcowej toalety. W przypadku kiedy opiekunowie dbają o czystość pojemnika, a kot mimo wszystko załatwia się w miejscach innych niż te w tym celu przeznaczone odpowiedź tkwić może w źle dobranym żwirku. Być może jest zbyt drobny, być może rani delikatne łapy zwierzęcia lub jego zapach jest po prostu zbyt intensywny. W przypadku wyboru odpowiedniego żwirku- kluczem do sukcesu jest obserwacja.

Jeśli mały kot sika na łóżko oznaczać może to, że ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w domu i w ten sposób manifestuje swoje niezadowolenie lub po prostu nie przyswoił jeszcze zasad użytkowania kuwety. Żeby nauczyć kota czystości potrzeba cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Można także zastosować zapachowe środki odstraszające, aby odwrócić pupila od zamiaru oddania moczu w Twoim własnym, ludzkim posłaniu.

Jest wiele powodów tłumaczących dlaczego wykastrowany kot sika na łóżko. Oddawanie moczu poza kuwetą może być formą odreagowania stresu po operacji lub formą ukarania nas za tę że bolesną przysługę. Oprócz emocjonalnych przyczyn, dorosłe koty mogą sikać po domu w efekcie skutków ubocznych operacji. W takim wypadku trzeba jak najszybciej udać się z pupilem do weterynarza i skontrolować, czy układ moczowy kota nie uległ uszkodzeniu bądź zakażeniu.

Jeśli kot sika na łóżko córki, synka, czy chętnie moczy buty twojej partnerki lub partnera może oznaczać, że zwyczajnie jest o Ciebie zazdrosny i łaknie atencji. Warto przemyśleć, czy nie powinieneś poświęcać mu nieco więcej uwagi- od czasu do czasu złapać za wędkę z piórkami, czy latarkę dla kotów i po prostu pobawić się z czworonogiem. W przypadku zapracowanych właścicieli kotów doskonałym rozwiązaniem są mechaniczne i interaktywne zabawki dla kotów– mają walory edukacyjne i odwracają uwagę kota od uczucia osamotnienia i zwyczajnej nudy.

W przypadku, kiedy uciążliwe zachowanie kota zdarza się notorycznie, a tobie kończy się cierpliwość i po prostu nie wiesz co zrobić kiedy kot sika na łóżko warto przemyśleć wizytę u specjalisty. Koci behawiorysta nie tylko pomoże Ci znaleźć przyczynę złych nawyków pupila, ale także zdradzi Ci jak powinieneś postępować ze zwierzęciem w sytuacjach kryzysowych.