Kuweta samoczyszcząca – genialny wynalazek!

Kuweta samoczyszcząca – genialny wynalazek!

Opiekunowie kotów z pewnością potrafią wymienić wiele zalet z obcowania z tymi czworonogami. Jednak istnieje czynność, która jest wielką zmorą dla każdego z nich – sprzątanie kocich odchodów. Na szczęście dzięki szybkiemu rozwoju technologii pojawiło się nowe usprawnienie –  kuweta samoczyszcząca. To urządzenie pozwoli zachować większą czystość i zdecydowanie zaoszczędzi czas. Jak to działa?

Jak działa kuweta samoczyszcząca?

Kuwety samoczyszczące wykrywają obecność kota dzięki czujnikom termicznym. Zazwyczaj są to dwa poziomy czułości – dla kotów dorosłych i małych kociąt. Po pojawieniu się czworonoga w kuwecie system sprzątania automatycznie się wyłącza i tym samym nie zagraża bezpieczeństwu pupila. Po jego wizycie zaczyna działać system grabienia – następuje oddzielnie żwirku od nieczystości. Czas, po którym grabie się włączą można zaprogramować indywidualnie. Fekalia umieszczone zostają w dedykowanym do tego pojemniku (wyłożonym workiem z żwirkiem), który automatycznie zamyka się po wrzuceniu do niego nieczystości. Dzięki wewnętrznej komorze żwirek i kurz nie rozprzestrzeniają się na zewnątrz. Mniej pyłu do sprzątania, a i żwirku zużywa się mniej, co korzystnie wpływa na finanse. Przy następnych kocich odwiedzinach kuweta będzie świeża, czysta i gotowa do użytkowania. Zamykany pojemnik eliminuje również brzydkie zapachy. To naprawdę działa!

O czym należy pamiętać?

Opiekun kota powinien wyrzucać zawartość pełnego pojemnika z odchodami przynajmniej raz w tygodniu, a następnie uzupełnić go nowym workiem z żwirkiem. Dzięki temu nie trzeba się martwić codziennym sprzątaniem kuwety. Wyobraź sobie, ile czasu można zaoszczędzić w ciągu miesiąca.

Urządzenie można uruchomić ręcznie za pomocą przycisku na panelu sterowania. Sprzątanie da się również włączyć za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie – co jest dużym ułatwieniem. W dodatku kuweta samoczyszcząca zbudowana jest z kilku niezależnych modułów i każdy z nich można łatwo wymontować i oczyścić pod bieżącą wodą.

Zalety kuwety samoczyszczącej

Automatyczna samoczyszcząca toaleta przeznaczona kotom zaoszczędzi niedogodności związanych ze sprzątaniem i konserwacją tradycyjnej kuwety. Jest to bardzo wygodne i estetyczne rozwiązanie dla domu. Koszt takiej kuwety oscyluje w przedziale 1500-3000 zł. Jednak jest to inwestycja długofalowa, która szybko się zwróci i to z nawiązką w postaci większej ilości czasu. Kuweta samoczyszcząca to zdecydowanie nowatorskie rozwiązanie z kategorii smart home, które ułatwia życie człowiekowi, a jednocześnie zapewnia wyjątkowy komfort pupilom.