Kuweta z wysokim rantem

Kuweta z wysokim rantem

Czasami wybór kuwety może okazać się problematyczny. Kuweta stanowi dla kota jego bezpieczny azyl, w którym może on spokojnie załatwiać swoje potrzeby. Jeśli dobrze wybierzemy kocią toaletę a kot ją zaakceptuje to unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek pozostawianych przez kota w różnych zakamarkach mieszkania oraz zapewnimy sobie czystość w miejscu, w którym stoi kuweta. Do wyboru mamy kuwety zamknięte, otwarte, niskie, wysokie, samoczyszczące, z filtrem lub bez filtra, przesiewowe.

Dla zachowania czystości najlepsza jest kuweta dla kota z wysokim rantem. Ma ona na tyle wysokie brzegi, że żaden żwirek nie jest w stanie się poza nią wydostać, nawet w przypadku, gdy nasz kot lubi sobie w nim kopać. Dla niektórych kotów korzystanie z wysokich kuwet może być problematyczne, np. w przypadku kotów starszych, chorych lub osłabionych po zabiegu. Młode kocięta, które uczą się kuwetowania również mogą mieć problem z dostaniem się do wysokiej kuwety. Aby uniknąć takich trudności, na rynku jest wiele kuwet z wysokim rantem, ale jednocześnie obniżonym wejściem, przez które kot może łatwo wskoczyć do środka.

Oto kilka przykładów kuwet z podwyższonym rantem:

Savic Aseo XXL kuweta z wysokim rantem dla kota

Bardzo duża i przestronna kuweta, odpowiednia nawet dla kilku większych kotów. Ma podwyższone ściany, dzięki czemu jej otoczenie jest zawsze utrzymane w czystości. W celu zapewnienia komfortu użytkowania kotom małym, chorym i osłabionym, kuweta posiada obniżone wejście. Jest wyposażona w dodatkowy, ochronny rant o wysokości 3cm, który sprawia, że ścianki kuwety są jeszcze wyższe, a więc wysypywanie żwirku poza nią jest jeszcze trudniejsze. Rant można  bezproblemowo zdejmować, co ułatwia sprzątanie i czyszczenie kuwety. Wymiary całkowite kuwety to 67,5 x 48,5 x 28cm, a obniżone wejście ma wysokość tylko 17,5cm (bez rantu 14 cm).

Savic Simba wysoka kuweta dla kota

Duża i stabilna kuweta z bardzo wysoką tylną ścianką i obniżonym wejściem z przodu, a więc idealna dla kotów małych lub chorych. Ze względu na swoje rozmiary sprawdzi się dobrze również dla większej kociej gromadki. Posiada sito, które znacznie ułatwia czyszczenie poprzez oddzielenie odchodów i grudek od czystego żwirku. Pomaga to zaoszczędzić żwirek, ponieważ niezabrudzony granulat można użyć ponownie. Szeroki rant ochrony przy wejściu ma małe otworki, przez które żwirek przyklejony do kocich łap wpada z powrotem do kuwety. Kuweta ma następujące wymiary: 64 x 46 x 31 cm, a wejście z przodu sięga do 19cm.

Kuweta dla kota Cleany Cat Trixie

Klasyczna i funkcjonalna kuweta o bardzo wysokich ścianach z rantem otaczającym brzegi, która zapewnia ochronę przed wysypującym się żwirkiem. Również posiada obniżone wejście, dzięki któremu sprawdzi się dla kotów, które maja problemy z pokonaniem wysokiego rantu. Posiada antypoślizgowe stopki, co sprawia, że jest wyjątkowa stabilna i bezpieczna. Wymiary z rantem to 56 x 29 x 48cm, wejście ma 17,5 cm (bez rantu 15cm).