Legowisko dla kota na kaloryfer

Legowisko dla kota na kaloryfer

Wielbiciele kotów wiedzą, że pochodzenie tych zwierząt jest związane z Afryką, czyli krajem gorącym i suchym. Dlatego, niewielu dziwi, widok swojego puchatka wyciągniętego na piecu, czy kaloryferze. A przecież w mieszkaniu jest ciepło a koty mają futro. Cóż z tego, skoro lubią gorące miejsca, latem nie chowając się w cieniu. Zdarzyło się też pewnie nie jeden raz, że kot, rozkładając się na kaloryferze, po prostu spada. Podkładanie kocyków, czy ręczników wcale nie rozwiązuje sprawy. Czas pomyśleć o legowisku dla kota na kaloryfer.

Wielu bawi widok kotów w zawieszonych w różnych częściach mieszkania, legowiskach. Uważają, że właściciele przesadzają. Nie ma się, czym przejmować, ludzie wychowują się w różnych środowiskach i często zbyt zakorzenione mają przekonania o sposobie traktowania psów i kotów. Lepiej nie zagłębiać się w te sfery, Nasz kot jest królem w domu, rządzi i wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli więc nie posiadasz świetnego w swej prostocie legowiska dla kota na kaloryfer, pora ten błąd naprawić. Nie jest to ekstrawagancja. Kot, wygrzewając swoje ciało, nie będzie się przeziębiał, będzie odporniejszy na choroby.

Zalet legowiska dla kota na kaloryferze jest sporo, dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie.

  • Wygoda i bezpieczeństwo naszego pupila, z dobrze dostosowanego legowiska kot nie spadnie.
  • Więcej miejsca na fotelach i w łóżku, kot, jeśli legowisko mu się spodoba, nie będzie zabierał nam miejsca do odpoczynku, będziemy też lepiej spali.
  • Sen kota będzie większym odpoczynkiem, nie będzie rozrabiał i niszczył naszym mebli.
  • Nie będziemy ciągle sprzątać kociego futra z tapicerki.
  • Niezaczepiany, potrącany, przekładany, to mniejszy stres i odprężenie.
  • Kot wychodzący będzie miał miejsce do wygrzania się po kilkugodzinnych eskapadach w chłodne dni.

Przy wyborze legowiska na kaloryfer dla kota, warto zwrócić uwagę na możliwość wyprania materiałowej części w pralce. Każde legowisko powinno mieć taką możliwość. Koty to czyściochy i uwielbiają świeże, czyste miejsca.

Kaloryfery z reguły to białe, mało atrakcyjne elementy mieszkania a obudowy utrudniają przedostanie się ciepła. Legowisko dla kota może być świetną ozdobą, niektóre są wykonane z miłego futerka, inne to rodzaje budek, na przykład z bambusa. Wyglądają elegancko, możemy je dostosować do klimatu pomieszczenia.

Bambusowe legowiska na kaloryfer są estetyczne i higieniczne, wyściełane łatwym do zdejmowania materiałem, który można wyprać bez utraty kształtu.

Jeśli myślicie o czymś bardziej futurystycznym, do pokoju choćby dziecka, to świetnie będą wyglądały plastikowe legowiska z okienkiem. Kot będzie mógł przyglądać się Waszemu funkcjonowaniu, bez zakłócania swojego leniwego leżakowania.

Puchate legowisko dla kotów w kształcie tunelu, z miękkiego pluszu, to będzie na pewno hit wśród innych dostępnych opcji. Śliczne, wizualnie doskonałe, nie tylko, że nada wnętrzu przytulności, ale też nie naruszy za bardzo domowego budżetu.

Znając już warianty, pora wybrać, zamówić i zamontować legowisko dla kota na kaloryferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *