Lista podstawowych akcesoriów dla kota. Sprawdź czy masz wszystko, co niezbędne dla Twojego pupila

Lista podstawowych akcesoriów dla kota. Sprawdź czy masz wszystko, co niezbędne dla Twojego pupila

Kiedy kupujesz lub adoptujesz kota, chcesz zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Są takie akcesoria, które są absolutnie niezbędne, dlatego w dzisiejszym poradniku zostanie przez nas przedstawiona lista podstawowych akcesoriów dla kota. Co zatem trzeba kupić?

Po pierwsze: transporter dla kota i kuweta

Na pewno jednym z pierwszych zakupów powinien być transporter dla kota, wszak czeka Was podróż do weterynarza na szczepienia i w razie kociej choroby. Koty podobnie jak psy bardzo stresuje wizyta u weterynarza, a jeśli kot nie chodzi na smyczy, to absolutnie konieczny jest transporter. Może mieć on formę budki wykonanej z materiału z wygodnym uchwytem albo plastikowego akcesorium z otwieranymi drzwiczkami i kratką. Możliwości jest sporo. Podobnie rzecz ma się z kuwetą dla kota. W tym przypadku do wyboru są modele z pokrywą, a także bez pokrywy, z tworzywa sztucznego lub ceramiki. Kuwety z tworzywa sztucznego są znacznie lżejsze i łatwiej jest przenosić je z miejsca na miejsce. Z kolei kuwety ceramiczne znacznie łatwiej się czyści, ale jednocześnie są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zatem tylko od Ciebie zależy na, który rodzaj się zdecydujesz i który będzie bardziej dla Ciebie odpowiedni. Oczywiście do kuwety trzeba dokupić odpowiedni żwirek. Polecane są zwłaszcza te niepylące.

Po drugie: drapak dla kota

Poza wyżej wymienionymi akcesoriami warto zakupić także drapak dla kota. Takie akcesorium jest absolutnie niezbędne, jeśli kot przebywa w domu. Dzięki niemu będzie miał zarówno schronienie, miejsce do ostrzenia pazurków, a właściwie ich ścierania, a także miejsce do zabawy. Drapaki zwykle posiadają pokryte materiałem drążki po których kot może się wspinać. Często wyposażone są również w budkę w której może się schować. Takie akcesorium posłuży również jako element przy zabawie. Mianowicie można poruszać na nim wędką z piórkiem, za którym kot będzie wspinał się do góry, próbując go dosięgnąć. Zatem już wiesz, że drapak to także absolutne must have.

Co jeszcze warto zakupić dla swojego pupila? Na pewno zabawkę interaktywną czy też wspomnianą wędkę z piórkiem. Wśród przydatnych akcesoriów są również legowiska, jednak trzeba wiedzieć, że koty chętnie leżą i śpią także na drapakach. Dobrym wyborem mogą być także tunele dla kota. To już niemal wszystkie akcesoria, które musisz mieć. Jeśli chcesz wychodzić ze swoim pupilem przydadzą się również szelki i smycz specjalnie przygotowane pod kocią anatomię. Nie należy kupować takich akcesoriów w wersji uniwersalnej, gdyż to zniechęci kota do chodzenia na smyczy. Oczywiście zapomnieliśmy o dwóch ważnych akcesoriach, a mianowicie miskach na jedzenie i fontannie dla kota. Ten drugi element może być dla Ciebie nieznany, a skutecznie zachęci Twojego kota do picia wody.