Mata grzewcza dla kota

Mata grzewcza dla kota

Twój kot lubi się wygrzewać i rozciągać przy kaloryferze, na słońcu lub pod ciepłym kocykiem? Nic dziwnego, większość kotów to wręcz uwielbia. Ciepłe miejsce, wygrzewanie się i słodkie lenistwo – to prawdziwy koci raj. Na wiosnę i lato kotu nie jest trudno znaleźć nasłonecznione miejsca, na których może się wylegiwać godzinami. Problem pojawia się wraz z obniżeniem temperatury na zewnątrz i mniejszym dostępem do promieni słonecznych. Za oknem robi się buro i ponuro, a jedyne ciepłe miejsce dla kota to teraz kaloryfer. Na szczęście istnieją specjalne legowiska na kaloryfer, co znacznie ułatwia kotu wypoczynek w chłodne wieczory, ale ile można leżeć w jednym miejscu?  Kot stopniowo zacznie się nudzić, a co za tym idzie – psocić. Idealnym rozwiązaniem jest zakup maty grzewczej dla kota.  Nie dość, że taka mata dla kota stanowi miękkie legowisko, to jeszcze przyjemnie ogrzewa koci grzbiet i można ją rozłożyć w dowolnym miejscu – np. przy oknie, skąd kot z zadowoleniem może obserwować swoje sąsiedztwo. Jest bardzo przydatna również dla zwierząt chorych, które potrzebują podwyższenia temperatury.

Mata grzewcza Comfy

Dwustronna mata grzewcza obita miękką, pluszową poszewką, która swoim wygląda przypomina jagnięcą skórę. Idealnie podgrzewa ulubione miejsca naszego kota do 30 stopni. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała kotom starszym i osłabionym, cierpiącym ze względu na bóle stawów oraz malutkim kociętom i ich karmiącym matkom. Dobrze sprawdzi się jako podgrzewacz ulubionego legowiska, ale sama w sobie również może stanowić dodatkowe posłanie, szczególnie dla kotów wyjątkowo lubiących co najwyższe temperatury.

Poszewka z jednej strony jest biała, a z drugiej szara. Można ją bardzo szybko ściągnąć, ponieważ jest zasuwana na zamek błyskawiczny. Można ją w razie zabrudzenia wyprać. Matę można używać z poszewką (sprawdza się wtedy jako legowisko) albo bez, używając jedynie podkładki grzewczej, którą można włożyć pod ulubione posłanie kota.

Mata jest uruchamiana za pomocą wtyczki. Po włączeniu powoli się nagrzewa i po kilku minutach osiąga wyższą temperaturę. Nacisk kota na matę podczas leżenia uwalnia transmisję ciepła – poprzez kontakt ciała ze spiralami urządzenia. Maksymalna temperaturą, jaka osiąga mata to wtedy 40-45 stopni.

Koty mają tendencję do podgryzania kabli, dlatego też kabel tej maty został dodatkowo zabezpieczony powłoką z tworzywa sztucznego. Mimo wszystko, należy pilnować czy kot nie uszkodził przewodu, aby nie narazić go na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Poszewka jest łatwa do ściągnięcia i można ją prać ręcznie. W przypadku zabrudzenia samej podkładki grzewczej, wystarczy ją przetrzeć ściereczką.

Do maty dołączony jest zasilacz AC/DC. Mata jest przeznaczona tylko i wyłącznie do użytku wewnętrznego.

Mata grzewcza Comfy zawiera wszystkie niezbędne certyfikaty świadczące o jej bezpieczeństwie i kompatybilności elektromagnetycznej – Rozporządzenie IEC 60335-1:2010 oraz EMV / Rozporządzenie 2004/108/EC.