Mata na parapet dla kota – jaką wybrać?

Mata na parapet dla kota – jaką wybrać?

Gdzie koty lubią spędzać najwięcej czasu? Oczywiście na parapecie! W końcu z tego miejsca ma najlepszy widok na całą okolicę. Warto jednak zadbać o to, aby miał tam komfortowe warunki. Z tego powodu dużą popularnością cieszy się mata na parapet dla kota. Twój futrzak na pewno od razu ją pokocha!

Mata na parapet dla kota – po co ją kupować?

Mata na parapet (inaczej nazywana też legowiskiem lub parapetnikiem) to naprawdę świetne rozwiązanie dla każdego kota. W końcu to zwierzę, jak żadne inne, uwielbia spędzać całe godziny na wyglądaniu przez okno. Legowisko najczęściej wykonane jest z miękkiego pluszu, a jego kształt jest zbliżony do parapetu. To sprawia, że kot może leżeć i obserwować wszystko co się dzieje za oknem. Następnie uda się na zasłużony spoczynek nie zmieniając dotychczasowego ulubionego miejsca. Dlatego mata na parapet powinna się znaleźć w każdym domu, gdzie przebywa kot uwielbiający okna.

To jednak nie koniec zalet maty na parapet! Dodatkowo niektóre legowiska wypełnione są w środku specjalnym wkładem czy folią termoizolacyjną Dzięki temu są świetnym izolatorem, a to sprawia, że nawet w zimie kotu będzie ciepło na parapecie. Natomiast latem nie pozwolą naszemu futrzakowi na przegrzanie się.

Jakie są cechy idealnej maty na parapet?

Wybór odpowiedniej maty na parapet nie jest łatwy! Jednak wystarczy sprawdzić, czy nie ma pewnych cech, a możemy być pewni, że kot będzie nią zachwycony. Zalicza się do nich:

  • hipoalergiczność;
  • przepuszczalność powietrza i wilgotności;
  • dobra izolacja podłoża;
  • wyposażenie w powłokę antypoślizgową;
  • możliwość prania w pralce.

W sklepach dostępnych jest wiele parapetników. Dlatego warto dobrze zapoznać się z każdym z nich. Wymienione cechy zapewnią każdemu kotu najwyższy komfort. Materiał antypoślizgowy zapobiegnie ześlizgiwaniu się wyrobu z parapetu. Natomiast możliwość prania w pralce sprawi, że znacznie łatwiej będzie ją wyczyścić. Warto też poszukać takiej, która świetnie dopasuje się do naszego parapetu. Dzięki temu kot znajdzie wreszcie ulubione miejsce do spania.