Miska ceramiczna dla kota

Miska ceramiczna dla kota

Kotu nie jest obojętne to, gdzie znajduje się jego karma. Dobrze wybrana miska dla kota sprawi, że będzie on chętnie sięgał po wodę i pokarm, a my nie będziemy mieli bałaganu na podłodze. Materiał, z którego wykonana jest miska jest bardzo ważny – plastikowe miski są bardzo lekkie, przez co kot może ja przesuwać po całej kuchni robiąc przy tym hałas i brudząc podłogę. W dodatku plastik można łatwo zadrapać, a w zarysowaniach bardzo szybko pojawią się bakterie. Może zostać zabarwiony przez karmę lub co gorsza – trudno będzie pozbyć się z niego zapachu kociej karmy. Może to spowodować u kota wstręt do miski, a co za tym idzie – do jedzenia lub picia. Miska wyda mu się zaniedbana, woda zanieczyszczona, a karma straci swoją świeżość. Bardzo dobrym rozwiązaniem są miski ceramiczne lub ze stali nierdzewnej. W tym artykule skupimy się na miskach ceramicznych.

Ceramiczna miska dla kota ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ciężka, przez co zwiększa się jej stabilność, a kot nie przesuwa jej podczas jedzenia. Jest odpowiednia i na karmę i na wodę. Nie zawiera w sobie żadnych dodatkowych substancji chemicznych, więc jest w pełni bezpieczna, a co najważniejsze – nie wpływa na smak i zapach pożywienia. Na rynku jest bardzo duży wybór – różne kolory, wzory, wielkości. Oto najczęściej wybierane:

Miska ceramiczna dla kota Trixie

Ta dwukolorowa miska jest bardzo stabilna, a więc uniemożliwi kotu przesuwanie jej lub przewracanie. Ze względu na to, że jest bardzo płytka – jej wysokość to 4 cm – sprawdzi się idealnie dla kotów z krótszym pyszczkiem, np. persów lub dla małych kociąt, którym trudno sięgnąć do dna wysokiej miski. Miska jest glazurowana i bardzo higieniczna, można ją myć w zmywarce do naczyń. Ma pojemność 300ml, a średnica podstawy wynosi 12cm. Dostępna jest w kolorze kremowo-niebieskim.

Miska dla kota ceramiczna na nóżce

Bardzo ładna miska dla kota na okrągłej nóżce, która pozwala na spożywanie pokarmu w nieco wyższej pozycji, dzięki czemu odciąża kręgosłup w odcinku szyjnym i wpływa na poprawę postawy. Podwyższenie i lekkie nachylenie będzie idealne dla kotów starszych, schorowanych lub po zabiegach – ułatwi im korzystanie z miski, bez powodowania dodatkowego bólu przy schylaniu się. Miseczka jest bardzo ciężka, a więc kotu jest trudno ja przesunąć. Jest higieniczna i bardzo prosta w czyszczeniu. Ma 150ml pojemności, a jej wymiary to 5,5cm/9,5cm (przód/tył), średnica ma 13cm.

Zestaw ceramicznych misek dla kota Trixie Eat on Feet

Zestaw składa się z dwóch ceramicznych misek umieszczonych na stabilnej, metalowej podpórce. Miseczki są ciężkie, a stojak posiada antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu zestaw jest bardzo stabilny. Miski znajdują się na podwyższeniu, więc również jest to dobre rozwiązanie dla kotów, które mają trudności ze schylaniem się podczas jedzenia. Zestaw ten dobrze się sprawdzi jeśli chcemy zapewnić kotu równoczesny dostęp do karmy i wody tak, aby móc je przechowywać w jednym miejscu. Miseczki można wyjmować i myć w zmywarce. Każda z nich ma pojemność 300ml i średnicę 12cm, a rozmiary całej konstrukcji to 28 x 13,5 x 7cm.