Na co zwracać uwagę podczas zakupu transportera dla kota?

Na co zwracać uwagę podczas zakupu transportera dla kota?

Wybór odpowiedniej torby transportowej ma bardzo duże znaczenie i wpływa nie tylko na wygodę zwierzęcia, ale też jego bezpieczeństwo. Dlatego też w dzisiejszym poradniku doradzimy wam na co zwrócić uwagę decydując się na zakup transportera.

Wybór materiału jest ważny

Decydując się na zakup transportera dla kota powinniście przede wszystkim zwrócić uwagę na sam materiał, z którego jest wykonany. Ciekawym wyborem jest transporter z wikliny, wszak prezentuje się stylowo, ale niestety to rozwiązanie nie jest pozbawione wad, bo ciężko się go czyści, a przy tym jest mało trwały i sprawdza się raczej tylko w przypadku krótkich wypadów. Nie gwarantuje też zwierzęciu dużego bezpieczeństwa. Można oczywiście wybrać ten z materiału. Jest on tani i wygodny w użytkowaniu, ale także nie nadaje się jeżeli z kotem będziecie podróżować pociągiem czy autobusem. Dodatkowo także ciężko się go czyści, a zwierzę dosyć szybko może go uszkodzić wydrapując czy wygryzając dziurę. Trzeba też sprawdzać stan techniczny samego paska, który może się zerwać pod ciężarem zwierzęcia, wszak niektóre kotki to prawdziwe grubaski. Najtrwalszy, ale i najdroższy jest transporter typu klatka. Jest on masywny, a przez to ciężki i zajmuje sporo miejsca. Jednak nadaje się do przewożenia zwierząt nawet przez wiele godzin. W przypadku takich transporterów spód jest dosyć twardy, ale można zawsze w środku umieścić koc czy poduszkę i zwierzęciu będzie wygodnie. Dodatkowo na drzwiczkach można umieścić poidełko z wodą, co nie jest możliwe w przypadku przedstawionych wcześniej modeli.

Sposób otwierania ma znaczenie

Należy także zwrócić uwagę na sam styl otwierania. Oczywiście zamek często może się zacinać, ale i drzwiczki klatkowe także mogą być awaryjne. Ale jednak drzwiczki klatkowe wydają się wygodniejsze w użytkowaniu, choć to zapewne kwestia gustu. Dostępne są także modele otwierane zarówno z przodu, jak i od góry, co oczywiście jest doskonałym pomysłem, szczególnie jeżeli będziecie ze zwierzęciem u weterynarza. Górne otwieranie pozwoli na zdecydowanie łatwiejsze jego wyciągnięcie. Pamiętajcie jeszcze, aby zawsze sprawdzać czy transporter jest dobrze zamknięty, gdyż w innym przypadku kot może uciec, a będąc u weterynarza tych ucieczek będzie próbował ze zdwojoną siłą.

Na samym końcu musimy jeszcze wspomnieć o samej wielkości transportera. Rozmiar nie może być ani za mały, ani też za duży. Kot musi potrafić się w nim obrócić, ale jednocześnie nie może po transporterze chodzić, gdyż w razie małego wypadku może uderzyć się o jego ściany. Nie należy też umieszczać w transporterze jedzenie czy zabawek, które będą zwierzęciu tylko przeszkadzały. Jedynie można zawiesić poidełko z wodą, ale tylko w przypadku transporterów klatkowych to się sprawdza.