Najbardziej komfortowe kuwety dla kota

Najbardziej komfortowe kuwety dla kota

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kuwet. To sprawia, że żaden właściciel nie będzie miał problemów z wyborem odpowiedniej. Najważniejszym kryterium wyboru będą oczywiście preferencje futrzaka. Przedstawiamy Wam najbardziej komfortowe kuwety dla kota.

Otwarte kuwety

Otwarte kuwety cieszą się największą popularnością. Raczej nie ma kota, który nie lubiłby z nich korzystać. Warto jednak pamiętać, że są one podzielone na kilka rodzajów:

  • Prostokątna kuweta z tworzywa sztucznego z niskimi bokami to najprostsza i najtańsza opcja. Może mieć różne kształty i rozmiary. Ten produkt najlepiej nadaje się dla małych kociąt, które mogą z łatwością się do niego wdrapać.
  • Kuweta z wysokimi bokami jest lubiana przez wszystkie koty, ponieważ przypomina kształtem i wielkością pudełko. Wysokie boki zapobiegają rozsypywaniu się wypełniacza podczas „zabiegów” w toalecie zwierzęcia.
  • Kuweta z siatką to plastikowa kuweta, do której wkładana jest siatka. Płynny stolec oraz wypełniacz w tej wersji wylewane pod siatkę, dlatego łapki kota nie będą zanieczyszczone.  Koszt zależy od jakości tworzywa sztucznego, rozmiaru i reputacji producenta.
  • Kuweta dla kota z ramką to plastikowa kuweta ze zdejmowanym brzegiem na krawędziach.

Pozostałe kuwety

  • Zamykane kuwety – ten rodzaj kuwet nie jest jeszcze bardzo popularny. Jednak właściciele powinni coraz częściej o nim myśleć. od względem kształtu takie modele mogą wyglądać jak domki z zabawkami. Trzeba jednak się upewnić, czy wybrany przez nas model będzie można łatwo sprzątać.
  • Kuweta samoczyszczące to zaawansowane technologicznie urządzenie. Gdy zwierzak załatwi swoje potrzeby i ją opuści, to uruchomi się system czyszczenia. To pomoże nam się pozbyć uporczywego obowiązku.
  • Kuweta z filtrem i wskaźnikiem wyposażona jest w w wentylator elektryczny oraz diodowy wskaźnik poziomu zabrudzenia filtra. Najnowsza technologia sprawia, że kontrolna będzie sygnalizować, kiedy filtr należy wymienić.