Najlepsze dropsy dla kotów

Najlepsze dropsy dla kotów

Czy wiesz, że w dropsach dla kotów możesz przemycić do jego diety wiele cennych składników odżywczych i witamin. Zwierzęta bardzo często nie chcą zażywać tabletek w tradycyjnej postaci. Natomiast dropsy wzbogacone o cenne składniki odżywcze zjadają bardzo chętnie. Mają bowiem atrakcyjny smak, wśród którego znajdziemy między innymi dropsy serowe, rybne, czy mleczne.

Dlaczego dropsy to świetny pokarm zarówno dla młodych, jak i starszych kotów?

Najlepsze dropsy dla kotów to produkty niewielkie z którymi poradzi sobie nawet mały kociak, który ma jeszcze mleczne zęby. Przede wszystkim nie są tak twarde jak chrupki, zatem zjedzą je chętnie również starsze koty. Można je mieszać z lubianymi przez koty jogurtami, mlekiem czy pastami słodowymi. Taki posiłek może stanowić zdrowy przysmak dla kota i uzupełnienie codziennej diety.

Dropsy na mocne zęby – na co warto postawić?

Jeśli chodzi o dropsy na mocne zęby i dziąsła to możemy zdecydować się na mleczne wzbogacone w wapno, taurynę i witaminy. Są one bardzo dobrym wyborem dla kociąt, które są na etapie wymiany zębów mlecznych na stałe, co następuje między 3 a 5 miesiącem życia.

Dropsy na odkłaczanie – świetne pastylki z trawą albo kocimiętką

Oczywiście dropsy mogą świetnie działać nie tylko na zęby, ale również odkłaczanie. Warto wybrać te z dodatkiem trawy, które umożliwiają efektywne oczyszczenie żołądka z zalegających kłaczków, a właściwie kul włosowych. Regularne spożywanie dropsów zapobiega zaparciom i sprawia, że kot radzi sobie z usuwaniem kłaczków ze swojego przewodu pokarmowego, a jednocześnie nie zaniedbuje swojej higieny osobistej. Działanie wspomagające trawienie ma również kocimiętka. Przy okazji kojąco wpływa na każdego kota, który staje się bardzo rozluźniony, niemal zahipnotyzowany. Mimo takiego stanu warto podkreślić, że ta roślina nie jest w żaden sposób szkodliwa dla kota. Oczywiście dropsy, jak każdy pokarm należy podawać w racjonalnych ilościach. Świetnym wyborem na mocne włosy i lśniącą sierść są również dropsy z biotyną. Zatem obok tych na odkłaczanie, warto podawać np. co drugi dzień również te poprawiające kondycję kociego włosa. Niewątpliwie najlepsze dropsy dla kotów są źródłem cennych witamin i mikroelementów. Można zdecydować się także na dropsy serowe. Ponieważ kot uwielbia wydobywać różne rzeczy z zakamarków wyciąganie ulubionego przysmaku możesz mu nieco utrudnić wkładając je do słoika, a następnie dając go kotu. Bardziej bezpieczną opcją są oczywiście kule na smakołyki, które wynagradzają zręczne i wszędobylskie koty, które potrafią dostać się do smakowitego środka. Na pewno warto w zanadrzu mieć kilka smaków dropsów o różnym działaniu, wszak jedne wspomagają zęby, a inne trawienie. Dodatkowo kot ma wybór smaków, które tak lubi.