Najlepsze drzwiczki dla kota- wybór ma znaczenie!

Najlepsze drzwiczki dla kota- wybór ma znaczenie!

Coraz więcej opiekunów kotów zastanawia się nad drzwiczkami. Dzięki nim zwierzak mógłby wychodzić i wchodzić do domu kiedy tylko chce. Jednak wybór wcale nie jest łatwy, wszak wybór ma ogromne znaczenie. Zatem jaki model będzie najlepszy dla Twojego kota? Na to pytanie postaramy się bardzo dokładnie odpowiedzieć!

Wielkość ma znaczenie

Każdy kota jest inny i nie chodzi tylko o charakter, a raczej rozmiar. Jedne są niewielkie, a inne swoim rozmiarem wręcz zaskakują. Dlatego też przy wyborze należy wziąć pod uwagę rozmiar. A więc wielkość powinna być dopasowana do Twojego zwierzaka. Najczęściej wybieranym wymiarem są drzwiczki 14 cm na 12 cm. Jedna w przypadku samców czy większych kotek zdecydowanie lepiej postawić na rozmiar 23,5 cm na 25,2 cm. Dzięki temu futrzakowi będzie wygodnie i bez problemu się zmieści.

Gdzie zamontować drzwiczki dla kota?

Najlepsze drzwiczki dla kota to takie, które będą dla niego maksymalnie funkcjonalne. A więc tutaj musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, gdzie je zamontować? Najczęściej montuje się je w drzwiach zewnętrznych. Ale są też koty, które uwielbiają wchodzić do domu przez okno i wtedy warto zamontować drzwiczki w oknie. Oczywiście drzwiczki nie są dedykowane tylko dla kotów wychodzących, bo można je zamontować też w drzwiach łazienkowych, dzięki temu kot będzie mógł kiedy tylko chce wchodzić do tego pomieszczenia, a jak wiadomo koty kochają przesiadywać w łazience. Oczywiście w łazience często znajduje się też kuweta, zatem zamiast mieć ciągle otwarte drzwi łazienkowe wystarczy właśnie zamontować w nich drzwiczki dla kota. Swoją drogą brzydki zapach nie będzie też unosił się po całym domu

Wygoda na miarę Twojego kota- czyli jaki model najlepiej sprawdzi się dla Twojego zwierzaka?

Jak wiadomo koty są zwierzętami bardzo wymagającymi, dlatego też drzwiczki muszą im odpowiadać. Ale nie mamy tutaj na myśli estetyki, wszak dla kotów to rzecz względna, lecz myślimy raczej o ich wygodzie, zatem drzwiczki należy wybierać także pod kątem wygody i zachowania zwierzaka. Do wyboru są klasyczne modele, albo też automatyczne, które działają na zbliżenie, a więc w drzwiczkach ukryty jest mechanizm zbliżeniowy, a owy chip umieszcza się w obroży kota, ewentualnie w jego skórze. Owszem drzwiczki mechaniczne są wygodniejsze dla właścicieli, gdyż ciepło nie ucieka z domu, a i żaden inny kot wam do domu nie przyjdzie. Ale znowu nie każdy kot chce nosić obróżkę, a chipowanie go dla takich celów nie zawsze ma sens.

Drzwiczki dla kota zapewnią mu maksymalną wygodę. Ale i ich właściciele będą zadowoleni, wszak skończy się codzienne miauczenie pod drzwiami czy chęć wychodzenia w nocy. Wreszcie zwierzaki nie będą was też budziły z powodu chęci wyjścia. Swoją drogą kot będzie mógł wchodzić i wychodzić kiedy tylko chce.