Najlepsze gadżety dla twojego kota

Najlepsze gadżety dla twojego kota

Koty uwielbiają się bawić i tutaj każdy opiekun musi zdawać sobie sprawę, że albo kupi swojemu zwierzakowi odpowiednią zabawkę, albo kot znajdzie ją sobie sam i zacznie np. drapać kanapę czy zrywać firankę. Dlatego też poznajcie najlepsze gadżety dla kota.

Po pierwsze: drapak

Każdy kot potrzebuje drapaka, inaczej wasze meble bądź komplet wypoczynkowy będzie tak traktować. Dlatego też to absolutnym must have jest drapaki. Możecie zdecydować się na małe modele, ale także większe, które dodatkowo zostały wyposażone w budkę oraz tunel. Dzięki temu kot zyska kolejne miejsce, gdzie będzie mógł odpocząć czy zwyczajnie pobawić
się. Ale dostępne są też modele poziome czy pionowe, wolnostojące czy montowane do sufitu. Oczywiście przypominamy, że drapak musi być bezpieczny dla zwierzaka, ale też stabilny. Dla dorosłych kotów sprawdzą się te większe, czyli o wysokości powyżej jednego metra, z kolei dla kociąt bezpieczniejszy będzie drapak poziomy.

Po drugie: zabawki na sznurki

Koty to urodzeni łowcy, nawet kociaki już przejawiają ten instynkt. Dlatego też należy zapewnić zwierzęciu zabawę, która będzie stymulować i dzięki niej poczuje się jak prawdziwy łowca. Oczywiście wychodzące koty polują, ale domowe mruczki muszą także poczuć się jak duże koty-łowcy. Na szczęście nie trzeba tutaj zabierać kota na polowania, lecz wystarczy tylko odpowiednia zabawka, a dokładnie zabawka na sznurku. Możecie więc zdecydować się na kupienie piórek na sznurku, bądź też możecie wykonać taką zabawkę samodzielnie. Gwarantujemy, że wasz pupil będzie wręcz zachwycony. Oczywiście codziennie warto poświęcić czas na zabawę z nim, dzięki temu także wasza wieź będzie jeszcze mocniejsza.

Po trzecie: karton

Koty wydają się wymagającymi zwierzętami, ale wbrew pozorom nie zawsze takie są, wszak czasami zadowalają się zwykłym kartonem, który jest dla nich świetną zabawką, ale i bazą jednocześnie. Otóż wystarczy tylko znaleźć duży i mocny karton, następnie wyciąć w nim otwór, przez który kot będzie mógł do niego wejść i to koniec pracy. Jeżeli macie więcej kotów to przygotujcie kilka kartonowych domów, a już po chwili zauważycie, jak wasze zwierzaki bawią się wspólnie w chowanego. Jeżeli dysponujecie większą gotówką to możecie także zdecydować się na modułowy domek dla kota, czyli KOTarton, który zapewnia zwierzętom rozrywkę, ale jest też miejscem, gdzie mogą odpocząć czy się schować. Na samym końcu musimy wspomnieć, że kolejnym gadżetem, który powinniście kupić dla kota jest zabawka z kocimiętką, ale przyda się też laser. Wystarczy tylko go włączyć i świecić w różne miejsca, a kot będzie wręcz szalał ze szczęścia próbując złapać punkt. Jeżeli naprawdę nie macie czasu na zabawę to kupcie kotu mechaniczną myszkę, która będzie uciekać za każdym razem, gdy zwierzak się do niej zbliży. Oczywiście zawsze nadzór jest wskazany, dzięki temu unikniecie sytuacji, gdy kot zje jakiś element zabawki.