Najlepsze legowiska dla kota

Najlepsze legowiska dla kota

Koty to zwierzęta, które uwielbiają się wylegiwać, a większość swojego życia przesypiają. Z tego względu warto im zapewnić ich własne posłanie, które będzie stanowić ich azyl i umożliwi im wygodny odpoczynek. Pamiętaj, że każdy kot musi mieć swoje własne legowisko, wiec jeśli masz więcej kotów to powinieneś zapewnić każdemu z nich osobne posłanie. Legowisko pozwoli nam też zachować większą czystość w domu – jeśli kot będzie miał swoje miejsce do spania to właśnie tam będzie zbierała się większość sierści. Ograniczy to ilość sierści zbierającej się na fotelach, kanapach, łóżkach.

Wybór legowisk jest ogromny. Aby dokonać odpowiedniego zakupu, najpierw powinniśmy poobserwować trochę naszego kota, sprawdzić co lubi, gdzie najchętniej odpoczywa. Jeśli lubi zakopywać się pod kocem lub kołdrą to warto mu kupić zabudowane, miękkie legowiska, które będą ciepłe i przytulne – np. budki, śpiwory, tunele. Jeżeli  kot najchętniej leży na parapecie lub w okolicy kaloryfera – należy mu zapewnić legowisko specjalnie przeznaczone do tych miejsc. Można też zaopatrzyć się w hamaki lub niekryte posłania i umieścić je w ulubionym miejscu naszego kota.

Jakie są najlepsze legowiska dla kota? Oto przykłady, które być może pomogą Ci dokonać wyboru:

Legowisko na kaloryfer YUMI

Legowisko w formie hamaku, które można zamontować na kaloryferze, a więc jest idealne dla kotów ceniących sobie odpoczynek w ciepłym miejscu. Pluszowy materiał zapewni kotu mięciutkie miejsce do spania. Jest bardzo stabilne i wytrzymałe. Powierzchnia do leżenia ma wymiar 49x37cm, a więc idealnie się nada nawet dla większych kotów.

Legowisko Natural Paradise, do przymocowania do ściany

Większość kotów uwielbia obserwować otoczenie z góry i na pewno ucieszy się z tego legowiska, które można przymocować do ściany na dowolnej wysokości. Posiada miękką poduszkę, którą można łatwo zdemontować (jest na rzepach) i wyprać. Jest ładne, wykonane z naturalnego drewna, miękkie i bardzo wygodne. Idealny punkt widokowy dla Twojego kota!

Budka dla kota Banana Leaf

Wykonana z prawdziwych liści bananowca budka to nie tylko wygodne miejsce odpoczynkowe dla Twojego kota, ale również piękna ozdoba mieszkania. Posiada solidną podstawę, na której znajduje się budka w kształcie kuli. W środku jest bardzo przestronna, a dla zapewnienia większej wygody posiada poduszkę uszytą z lnu.

Budka Royal Pet White

Duże legowisko w formie budki, całe obszyte miękkim, białym pluszem, który zapewni kotu przyjemny odpoczynek w ciepłym miejscu. W środku znajduje się gruba poduszka pokryta długim włosem. Legowisko posiada specjalny uchwyt do przenoszenia oraz elementy antypoślizgowe na spodzie, które zabezpieczają je przed przesuwaniem.

Trixie Swing Legowisko z drapakiem

Bardzo ładne, wyścielane od wewnątrz pluszem legowisko, które na zewnątrz ma specjalnie przeznaczone do drapania powierzchnie. Dodatkową atrakcją jest pluszowa piłeczka, którą kot może się bawić w trakcie swojego odpoczynku.