Najlepsze naturalne przysmaki dla kotów

Najlepsze naturalne przysmaki dla kotów

Koty lubią naturalne przysmaki wręcz je uwielbiają i nie mamy tutaj na myśli upolowanych myszy, lecz smaczki, które im smakują, ale przy tym są bardzo zdrowe. Jeżeli nie wiesz jakie będą najlepsze dla Twojego pupila to koniecznie przeczytaj nasz krótki artykuł na ten temat.

Najlepsze naturalne przysmaki dla kotów – czyli co wybrać

Wielu opiekunów kotów zapomina bądź nie zdaje sobie sprawy, że ich pupile nie nogą jeść tylko suchej karmy. W diecie powinna znaleźć się też mokra oraz przysmaki. O ile znalezienie mokrej karmy nie jest trudne, tak nie każdy wie, jakie przysmaki wybierać, wszak wybór jest ogromy. Najważniejszy na pewno jest składa, a więc skład przysmaków dla kota powinien być oparty na mięsie, a nie na zbożach. Smaczkom ze zbożami mówimy stanowcze nie. Pamiętajcie też, że sól jest bardzo szkodliwa i może uszkodzić nerki zwierzęcia. Dlatego należy wybierać smaczki bez dodatku soli i konserwantów. Oczywiście wcale nie musicie ich kupować, wszak możecie je przygotować samodzielnie. Wystarczy tylko pokroić na bardzo
cienkie plastry chude mięso wołowe czy piersi z kurczaka bądź indyka, a następnie umieścić je na blaszce i suszyć w piekarniku przez pięć godzin w temperaturze 60 stopni, potem tym czasie należy uchylić lekko drzwiczki i suszyć jeszcze przez godzinę. Gwarantujemy, że kot będzie zachwycony. Oczywiście możecie także wysuszyć podroby typu serduszka czy wątróbka, gdyż także są bardzo zdrowe. W tym przypadku suszenie może potrwać trochę dłużej, ale warto spróbować. Jeżeli jednak nie macie czasu to suszone mięso możecie zakupić, ale ponownie przypominamy czytajcie skład.

Koty kochają ryby

Koty uwielbiają jeść ryby i bez wyrzutów sumienia możecie im je podawać. Oczywiście mogą to być świeże kawałki ryb bez obróbki termicznej, ale możecie też kupić smaczki z dodatkiem ryby, bądź też suszone kawałki ryb np. flądry czy dorsza. Raz na kilka dni wasz kot wręcz powinien zjeść kawałek zdrowej ryby i to niezależnie czy w formie surowej czy smakołyka. Tutaj przypominamy, że nie należy podawać ryb wędzonych.

Liofilizowane przysmaki dla kota

Zapewne zauważyliście, że koty są niczym małe dzieci i niekoniecznie lubią jeść to co dla nich zdrowe. Jednak każdy opiekun wie, że najważniejsze jest zdrowie zwierzaka i tutaj nie można iść na żadne kompromisy. Dlatego też już już kociaki trzeba uczyć dobrych nawyków żywieniowych, czyli podawać im karmę mięsną z bardzo dużą zawartością mięsa. Jeżeli jednak twój kota jest bardzo wybredny to mamy dla ciebie rozwiązanie, otóż podaj mu przysmaki liofilizowane. Są one zrobione z mięsa, które został zmielone, następnie zamrożone i na końcu poddane suszeniu, ale specjalną metodą, czyli metodą liofilizacji. Dzięki temu mają intensywny zapach, który na pewno zainteresuje kota. Warto tutaj wspomnieć, że taka metoda suszenia sprawia, że w składzie nie ma żadnych sztucznych dodatków.