Najpopularniejsze drapaki dla kota

Najpopularniejsze drapaki dla kota

Drapak dla kota to niezbędne wyposażenie, które powinno znaleźc się w naszym mieszkaniu jeśli posiadamy lub planujemy posiadać kota. Pozwala mu on na ostrzenie pazurków, co jest podstawą jego pielęgnacji, na zabicie nudy czy na zabawę. Warto wiedzieć, że drapanie to również forma oznaczania terenu przez koty – poprzez feromony, które są wydzielane przez gruczoły między opuszkami palców. Jest to po prostu naturalna, instynktowa czynność wykonywana przez koty. Jeśli nie zaopatrzymy się w drapak to prawdopodobnie zniszczeniu ulegną nasze meble – a tego raczej nie chcemy.

Drapaków w ofercie jest bardzo dużo – małe, duże, drewniane, tekturowe. Różnią się też sposobem mocowania. Wybór zależy od tego, jaki budżet możemy przeznaczyć na zakup drapaka, ile miejsca mamy w mieszkaniu oraz od indywidualnych preferencji dotyczących wyglądu, koloru itp.

Przedstawiamy najpopularniejsze drapaki dla kota:

Cat’s Flower

Niezwykle stylowy drapak przypominajacy swoim kształtem kwiata. Jest wykonany z naturalnego materiału (hiacynt wodny i sizal) oraz bardzo stabilny, dzięki grubym sizalowym słupkom oraz ciężkiej podstawie. Posiada dwa duże legowiska wyłożone miękkimi poduszkami oraz jedną dodatkową platformę wykonaną z liści hiacynta wodnego. Pod każdym legowiskiem są zawieszone zabawki z naturalnych piór, które stanwoią dodatkową atrakcję dla kota. Wysokość sięga do 130cm.

Banana Leaf Bali

Drapak w stylu banana leaf, który ożywi nasze mieszkanie i wprowadzi trochę wakacyjnego klimatu – jest wykonany z prawdziwych liści bananowca. Wysokością sięga do 112cm, a na samej górze jest umieszczone duże i wygodne legowisko.  Wielką zaletą tego drapaka jest domek znajdujący się na dole drapaka, który stanowi świetną kryjówkę dla kota. Drapak posiada jeszcze dodatkową platformę wyścieloną pluszem, na której kot może się wylegiwać.

Karli Kima

Wykonany z pni prawdziwego drzewa drapak na pewno będzie stanowić ciekawą ozdobę pomieszczenia – ma nawet widoczne sęki, a do tego długowłosy plusz, którym obite są wszystkie platformy, nadający mu unikalny design. Na górze znajduje się legowisko z bardzo wysokimi bokami, które może pełnić funkcję doskonałej kryjówki dla kota. Ze środkowej platformy kot będzie miał dostęp do pluszowej zabawki, która zapewni mu więcej możliwości do zabawy.

La Digue II

Ten drapak to prawdziwy plac zabaw dla kota. Posiada aż 4 różne platformy, na których znajdują się różnego rodzaju legowiska – m.in. domek i hamak. Dodatkowe pluszowe piłeczki zapewnią kotu wiele atrakcji i możliwości zabawy. Drapak zapewnia bardzo dużo miejsca do wspinaczki dzięki dużej ilości platform i słupków, a jednocześnie jest bardzo stabilny. Dostępny w czterech kolorach.

Natural Paradise Kreativ

Ścienny drapak idealny do mniejszych mieszkań, w których nie mamy przestrzeni na duże drapaki. Posiada dwa legowiska, których rozmieszczenie możemy sami dowolnie wybrać. Wykonany z naturalnego drewna.