Naturalne przysmaki dla kotów- wybierz dla swojego pupila to co najzdrowsze

Naturalne przysmaki dla kotów- wybierz dla swojego pupila to co najzdrowsze

Naturalne przysmaki dla kotów – wybierz dla swojego pupila to co najzdrowsze. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta powinna być bogata w duże ilości białka. Dlatego też należy wybierać pokarmy pełnowartościowe, ale w zbilansowanej diecie nie może też zabraknąć naturalnych przysmaków. Tutaj pojawia się pytanie: jakie wybrać, aby smakowały kotu, a także były dla niego zdrowe? My na to pytanie znamy odpowiedź!

Im prostszy skład tym lepie

Kupując przysmaki dla kota należy zwracać uwagę na skład. Tutaj zasada jest jedna, czyli im skład jest prostszy i krótszy tym oczywiście lepiej. Zatem należy wybierać smaczki bez dodatku konserwantów, ale i spulchniaczy, a także soli, która dla kotów jest szczególnie niebezpieczne, gdyż bardzo szybko uszkadzają nerki. Zatem doskonałym wyborem będzie suszone mięso i to niezależnie czy jest to filet z piersi kurczaka, indyka czy kaczki. Oczywiście takie przysmaki możecie przygotować samodzielnie. Ale możecie też przygotować ciastka, które także zasmakują waszym podopiecznym. Otóż wystarczy tylko zmielić około 20 dag wątróbki, a następnie dodać do niej jedno jajko oraz cztery łyżki mąki. Pozostaje już tylko wszystko wymieszać i umieścić w blaszce. Takie wątróbkowe ciasto wystarczy piec około 15 minut w temperaturze 180 stopniu. Po wystygnięciu kroicie je na bardzo małe kosteczki i częstujecie zwierzaki.

Dla kota dobra jest ryba

Naturalne przysmaki dla kotów mogą być też w formie ryb. Tutaj możecie zakupić gotowe rybne kąski, bądź też podać kotu kawałki surowej ryby. Pamiętajcie, że nie ma konieczności poddawania jej obróbce termicznej, ale pod warunkiem, że wybierzecie odpowiedni gatunek. Dla kota najlepszy będzie dorsz, łosoś, pstrąg, ale też sola, okoń czy halibut. Możecie też podawać węgorza czy nawet flądrę, ale przypominamy, że musicie dokładnie usunąć ości. Jednak nie wszystkie ryby koty mogą jeść. Otóż nie poleca się karpia, suma, sumika karłowatego, płoci, ale też śledzi, morszczuków czy miętusów, gdyż zawierają one tlenek trójmetyloaminy, który sprawia, że żelazo się nie przyswaja, przez co kot jest osłabiony. Ponadto zawierają jeszcze tiaminazy, które są antywitaminą. Na szczęście można się ich pozbyć, otóż wystarczy te ryby ugotować.

Pyszne i zdrowe- kabanosy

Doskonałym przysmakiem dla kota są także kabanosy, ale nie produkty wędzone, lecz dedykowane specjalnie dla nich. Tak naprawdę możecie je kupić w każdym sklepie zoologicznym. Występują one w wielu różnorodnych smakach. Można wybrać choćby z drobiem i wątróbką czy indykiem i jagnięcinom. Pamiętajcie, że nie należy podawać kotom także salami czy innych wędlin. Oczywiście zdrowych przekąsek nie musicie wcale daleko szukać, gdyż możecie swoim pupilom podać także kawałki surowej piersi z indyka czy kaczki. Możecie też zakupić mięsne paszteciki czy suszone ryby.