N&D karma dla kota

N&D karma dla kota

Mięsożerna natura naszych czworonożnych członków rodziny od zawsze wyznaczała kierunek badań naukowych nad odpowiednim oraz zgodnym z ich naturą systemem żywienia. W naturze koty jedzą prawie wyłącznie mięso i nie potrzebują dużej ilości węglowodanów w swojej diecie.

N&D, czyli Natural & Delicious jest karmą dla kotów produkowaną przez włoską firmę Farmina.

Farmina to firma z tradycjami, która wytwarza wysokiej jakości karmy suche i mokre dla zwierząt. Wszystkie receptury powstają we współpracy z najlepszymi uniwersytetami i klinikami weterynaryjnymi. Produkty Farmina wyróżniają się starannie dobranymi składnikami.

Farmina to producent, który oferuje bogaty asortyment dostosowany do wieku, wielkości, rasy oraz stylu życia czworonogów. Karma jest sprzedawana w Europie, krajach arabskich oraz Ameryce Łacińskiej, w opakowaniach od 400 g do 20 kg.

Co na pewno jest ważne dla miłośników zwierząt, karma Natural & Delicious nie jest testowana na zwierzętach.

Skład produkowanych karm opiera się na bogactwie świeżych, czterodniowych składników odżywczych, takich jak białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Karmy Farmina to również posiłki dietetyczne, skuteczne w leczeniu otyłości i innych zwierzęcych problemów zdrowotnych, jak cukrzyca i kamica nerkowa.

Z myślą o mięsożernej naturze kotów,  Farmina stworzyła karmy dla kotów N&D, opracowując dietę idealną dla małych drapieżników.

Natural & Delicious jest doskonałym wsparciem żywieniowym, ponieważ:

 • Wspomaga trawienie, wchłanianie składników odżywczych i odporność jelitową,
 • Jest źródłem niezbędnych aminokwasów, minerałów oraz naturalnych przeciwutleniaczy,
 • Ma niski indeks glikemiczny,
 • Nie zawiera glutenu,
 • Jest bogatsza w składniki odżywcze od zbóż,
 • Pochodzi z organicznych, włoskich upraw,
 • Wspomaga profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych.

Indeksem glikemicznym określana jest szybkość, z jaką dany pokarm rozkłada się w organizmie na energię. Niski wskaźnik sprawia, że uwalniana stopniowo energia pozwala na zwiększoną aktywność kota w trakcie dnia.

Rodzaje karm Natural & Delicious:

 • N&D Quinoa Feline
 • N&D Prime Feline
 • N&D Ocean Feline
 • N&D Pumpkin Feline
 • N&D Ancestral Grain Feline

Każda z wyżej wymienionych karm występuje w kilku wariantach smakowych i składnikowych. Co ciekawe, karma zawiera zarówno mięso w postaci naturalnej, jak i suszone. Tę serię karm można nazwać owocową, każda, bowiem zawiera spory procent tego składnika.

Dodatki:

Witaminy, prowitaminy i inne chemicznie zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: witamina A (E672) 18000 j.m.; witamina D3 (E671) 1200 j.m.; witamina E (E307) (Alfa-tokoferol 91%) 600mg; witamina C (E300) 300mg; niacyna 150mg; kwas pantotenowy 50mg; witamina B2 20mg; witamina B6 8,1mg; witamina B1 10mg; witamina K3 (M.S.B. 53%) 1,5mg; witamina H 1,5mg; kwas foliowy 1,5mg; witamina B12 0,1mg; chlorek choliny 2800mg; beta-karoten 1,5mg.

Mieszanki pierwiastków śladowych: chelat cynku z hydroksyanalogiem metioniny 910mg; chelat manganu z hydroksyanalogiem metioniny 380mg; chelat żelaza wodzianu glicyny 250mg; chelat miedzi z hydroksyanalogiem metioniny 88mg; selenometionina 0,80mg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *