Obroża dla kota

Obroża dla kota

Właściciele kotów często uważają, że ich pupile nie potrzebują obroży. Jednak jest to błędne myślenie! Obroża dla kota to bardzo ważny element wyposażenia dla kota. Stanowi nie tylko ciekawą ozdobę, ale przede wszystkim może chronić naszego pupila i dawać sygnał, że ma on już swojego właściciela. Obecnie na rynku pojawiają się też obroże o znacznie szerszym zastosowaniu. Jak więc wybrać odpowiednią obrożę?

Po co właściwie kotu obroża?

Pewnie wiele osób będzie się zastanawiać, po co właściwie kupować kotu obrożę. Czy naprawdę ten zwierzak potrzebuje taki asortyment? Oczywiście, że tak! Jednak powody, dla których warto ją kupić mogą być różne. Będą one też wpływać na rodzaj obroży, którą powinniśmy wybrać.

Niektórzy kupują obroże tylko dla ozdoby, ale warto pamiętać, że poszczególne rodzaje mają znacznie szersze zastosowanie. Można znaleźć obroże, które dzięki swoim właściwościom mają działanie terapeutyczne. Ostatnich czasach ogromną popularnością cieszą się te antystresowe. W niektórych przypadkach obroża znajdzie podobne zastosowanie jak u psa. W końcu coraz więcej osób decyduje się wyprowadzać kota na spacer. To zwierzę również potrzebuje aktywności i z wielką chęcią poznaje świat. Są też obroże, które będą chronić naszego, gdy wybierze się na samotną wycieczkę. W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się świecące modele. Oczywiście pozostają też osoby, które kupują obroże dla kota po prostu dla ozdoby.

Jaką obrożę dla kota wybrać?

Większość właścicieli kota ma problem z wyborem odpowiedniej obroży. Wszystko dlatego, że obecnie na rynku jest ich cala masa. Na początku warto więc pomyśleć, jaki asortyment już mamy. Jeżeli posiadamy smycz i szelki to obrożę należy do nich dopasować. W tej sytuacji należy zwrócić uwagę na jej mocowanie i upewnić się, że nie będzie stanowiło żadnych problemów.

W dalszej kolejności należy określić rozmiar obroży. Taki asortyment nie może być ani za duży ani za mały. Z tej pierwszej kot może łatwo się wyślizgnąć i uciec w czasie spaceru. Jeżeli obroża będzie za ciasna to może być groźna dla zdrowia i życia kota. Ważny jest też materiał, z którego została wykonana. Należy pamiętać, że niektóre koty są uczulone na sztuczne materiały. Dlatego warto ich obserwować ich skórkę i w razie zastrzeżeń udać się to weterynarza. Najbardziej poleca się obroże dla kotów wykonane z zamszu lub parciane z taśmy. Trzeba też pamiętać, że drugie będą bardziej wytrzymalsze. Dlatego warto na nie postawić, gdy szukamy obroży na długie lata.

Specjalne obroże dla kota

Jedną z takich specjalnych produktów jest obroża na kleszcze. Taki produkt jest niezwykle przydatny przede wszystkim dla właścicieli kotów, które nie przebywają tylko w domu. Drugim ciekawym produktem jest obraża uspokajająca. To dla tych, którzy chcą trochę spokoju w domu!