Odkurzacz czy szczotka do sierści?

Odkurzacz czy szczotka do sierści?

Jeśli masz kota to z pewnością doskonale znasz ten problem – kocia sierść fruwająca dosłownie wszędzie. Na podłodze, na stole, w łóżku, w garnku, w kubku z poranną kawą. Koty są kochane i nie wyobrażamy sobie bez nich życia, ale niestety ich sierść może być dla nas źródłem nie tylko nerwów, ale i problemów ze zdrowiem – np. alergia. Koty linieją zazwyczaj dwa razy roku, ale to nie oznacza, że poza tym okresem nie gubią sierści. Gubią i to cały rok. Sierść trzeba regularnie sprzątać, nie tylko ze względów estetycznych. W kłębach kurzu i sierści gromadzą się bakterie i roztocza, które szkodzą naszemu zdrowiu. Znajduje się w nich martwy naskórek naszego kota, co też może negatywnie odbijać się na zdrowiu. Obecność sierści w pomieszczeniu może powodować u nas kaszel, katar, swędzeniu oczu – są to klasyczne objawy wspomnianej wcześniej alergii. Pomoże nam jedynie regularne sprzątanie sierści po naszym kocie.

Wszyscy znamy to uczucie, kiedy po kilkugodzinnym sprzątaniu mieszkania chcemy spokojnie usiąść w fotelu i poczytać książkę, patrzymy na podłogę a tam kolejne kłaczki… Co gorsza, zamiatanie ich zwykłą zmiotką nie wpływa zbyt dobrze na sytuację, bo tylko roznosi je jeszcze bardziej. Co zrobić? Jak skutecznie pozbyć się kociej sierści?

Sposobów jest wiele – jedne są bardziej skuteczne, drugie mniej. My, do walki z kocią sierścią, polecamy niezawodne mopy na parę wodną. Mopy parowe czyszczą powierzchnie za pomocą strumienia gorącej pary, więc nie potrzebują do tego żadnych chemicznych środków myjących.  Skutecznie odświeżają podłogę, oczyszczając ją przy tym ze wszystkim bakterii pozostawionych przez sierść naszego pupila.

Możemy polecić na przykład  Dirt Devil Mop na parę wodną AquaClean M 318, który jest idealnym pomocnikiem przy utrzymywaniu porządku w domu, szczególnie jeśli jesteśmy właścicielem czworonoga. Jest to funkcjonalne urządzenie, które cechuje prostota i wygoda użytkowania. Jest w stanie dotrzeć do każdego, nawet najtrudniej dostępnego zakamarka w naszym mieszkaniu dzięki możliwości obrotu o 360 stopni. Przy jego pomocy możemy umyć najbardziej zanieczyszczone miejsca, aby skutecznie pozbyć się roztoczy i bakterii.

Główne parametry mopa Dirt Devil AquaClean M 318:

  • maksymalna moc silnika: 1500 W,
  • natężenie: 130 V /50/60 Hz,
  • temperatura pary wodnej: ok. 100°C,
  • gotowość do użycia już po ok. 35 – 45 sekundach,
  • waga – 3.3kg.

Jeśli jesteś właścicielem kota i nie wiesz już jak poradzić sobie z unoszącą się w powietrzu sierścią swojego pupila, zastanów się nad zakupem mopa parowego. Pomoże Ci utrzymać idealne czyste mieszkanie i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Sprzątanie  od razu stanie się przyjemniejsze – nie dość, że jest to atrakcyjny gadżet, to w dodatku rezultaty widać od razu i utrzymują się one na dłużej!

Doskonałym, nieco tańszym rozwiązaniem będzie także szczotka do sierści.

Oprócz mopa, można użyć także odkurzacz do sierści. Takie rozwiązanie jest poręczne i niedrogie.