Podstawowa wyprawka dla kota

Podstawowa wyprawka dla kota

Jeżeli zastanawiasz się jak szybko i sprawnie skompletować wyprawkę dla kota, to w tym artykule z pewnością znajdziesz na to odpowiedź. Szykując się na przyjęcie nowego pupila pod swój dach, musisz zdawać sobie sprawę, że istnieje lista rzeczy, bez których kot nie jest w stanie obejść się w codziennym życiu. Rzeczy te pozwalają zaspokoić jego potrzeby oraz często ułatwić aklimatyzację w nowym miejscu. Skompletowanie podstawowej wyprawki dla kota nie jest ani czasochłonnym, ani skomplikowanym zadaniem. Musisz jedynie być świadomy czego potrzebujesz.


Kompletowanie wyprawki zacznij od rzeczy absolutnie podstawowej, czyli kuwety. Małe kociaki mogą nie być jeszcze przyzwyczajone do korzystania z niej, więc tak ważne jest żeby dobrać odpowiednią kuwetę. Są 2 główne rodzaje kuwet: kuweta kryta oraz kuweta odkryta. Jak sama nazwa wskazuje kuwety zakryte sowim wyglądem przypominają mały domek dla kota, gdzie kuweta znajduje się w jego wnętrzu. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla właściciela, niż wybór kuwety odkrytej, ponieważ zapobiega roznoszeniu kociego żwirku po całym mieszkaniu oraz niweluje przykry zapach. Dodatkowo kuwety zakryte zajmują miej miejsca od kuwet otwartych. Wraz z kuwetą, musisz zadbać o inny podstawowy artykuł, czyli żwirek do niej.


Kolejną rzeczą, absolutnie niezbędną w kociej wyprawce jest miska. Musisz zaopatrzyć się w co najmniej dwie z nich – jedną przeznaczoną na pokarm, a drugą przeznaczoną na wodę. Pojemność miski na pokarm powinna wynosić od 0,2 do 0,3l, a na wodę od 0,3 do 0,4l. Istotna rzeczą podczas wyboru miski jest również materiał z którego została ona wykonana. Najpopularniejsze miski są plastikowe, ceramiczne lub metalowe.
Następnym elementem kociej wyprawki jest transporter. Musisz posiadać transporter, żeby bezpiecznie odbywać podróże ze swoim pupilem. Nie ma wtedy obawy, że kot spłoszy się na ruchliwej ulicy oraz będzie próbować uciekać. Dobrym wyborem pozostają plastikowe transportery, które są lekkie oraz łatwe do sprzątania.

Jeżeli jesteś początkującym właścicielem kota, z pewnością szybko odkryjesz zamiłowanie twojego pupila do drapania. Drapanie jest zupełnie naturalną, codzienną kocią czynnością. Tym samym, należy stworzyć swojemu kociakowi dogodne warunki do jej wykonywania. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zakup drapaka lub maty do drapania.
Kompletując pierwszą wyprawkę nie można zapomnieć również o odpowiednim legowisku dla pupila. Uważa się jednakże, że nie jest to element całkowicie niezbędny, tak jak powyżej wymienione akcesoria. Zdarza się, że kot zamiast specjalnie dla niego kupionego posłania, będzie wolał wybrać najzwyklejszą kanapę w domu lub łóżko.
Powyższa lista jest absolutnym minimum jeżeli chodzi o wyprawkę dla kota. Są to rzeczy najpotrzebniejsze, bez których domowy mruczek nie będzie mógł się obejść. Oczywiście, akcesoriów dla kotów jest dużo więcej. Kiedy nasz kot się zadomowi i lepiej poznamy jego charakter, warto chociażby zastanowić się nad kupnem zabawek czy akcesoriów do pielęgnacji sierści.