Poduszka dla kota –  idealne legowisko

Poduszka dla kota – idealne legowisko

W ofercie sklepów zoologicznych zarówno stacjonarnych jak i internetowych znajdziesz mnóstwo rodzajów legowisk i posłań dla kotów. Hamaki, budki i domki, parapetniki to doskonały sposób na urozmaicenie życia pupila, jednak nie każdy kot zaakceptuje je i będzie chętnie używał. Poza tym większość z nich nie sprawdzi się w przypadku starszych, schorowanych czy malutkich jeszcze kotków. Idealnym posłaniem dla kota wydaje się zatem klasyczna poduszka. Jeśli ułożysz ją we właściwym miejscu, możesz mieć pewność, że Twój jegomość spocznie na niej i przytnie drzemkę prędzej, czy później.

W celu wybrania poduszki dla kota odpowiedniej miękkości, warto obserwować swojego pupila podczas codziennych czynności. Jeśli kot drzemie na krzesłach, parapetach, czy podłogach zdecydowanie woli legowiska mniej puszyste. Przy okazji dowiesz się także, gdzie zazwyczaj sypia twój kot. Miejsce, w którym kładzie się najchętniej i najczęściej powinno być tym, w którym znajdzie się jego legowisko.

Posłanie dla pupila pełni rolę łóżka, ale nie tylko. Dzięki nim ograniczasz ilość sierści pozostawionej i roznoszonej przez zwierzaka po domu. Tę funkcję sprawują wszystkie rodzaje legowisk, jednak poduszka jest tym najłatwiejszym do wyczyszczenia. Utrzymanie jej w czystości ogranicza się do wytrzepania i uprania jej w pralce. W przeciwieństwie do bardziej skomplikowanych kocich mebli poduszka podczas prania nie straci swojego kształtu.

Kolejnym atutem poduszek dla kotów jest ich cena. W związku z tym, że są znacznie mniej skomplikowane, można je zaliczyć do najtańszych legowisk dla kotów spośród dostępnych w ofertach sklepów. To ważne w przypadku dużej liczby podopiecznych w mieszkaniu. Poduszkę bez problemu umieścić można także w transporterze. Dzięki temu kot będzie czuł się mniej zestresowany podróżą, czy zmianą miejsca.

Poduszkami dla zwierząt wyścielać można kojce i kosze wiklinowe. Jeśli znudzi ci się wygląd kociego łoża lub przestanie ono pasować do reszty wyposażenia domu. Możesz wymienić sama jego osłonkę bez konieczności zakupu nowego wkładu. Zatem oprócz oszczędności, unikniesz frustracji pupila, która wiąże się ze zmianą wszystkich elementów legowiska.

Nieosłonięte poduszki dla kotów to rozwiązanie dobre dla kotów, które wola ucinać sobie drzemki na salonowej kanapie, nie w ciasnych i schowanych zakamarkach lub takich których ulubionym miejscem są pudełka po butach, czy kosz z praniem.