Poidełko dla kota

Poidełko dla kota

Niektóre koty maja tendencję do unikania wody. Może to być spowodowane tym, że sama woda jest dla nich nieatrakcyjna i im nie smakuje. Jednak często niechęć ta wiąże się z nieodpowiednio dobranymi miskami. Miska może być za wąska lub za głęboka i w momencie, gdy kot będzie chciał dostać się do wody, to ścianki miski mogą drażnić jego wrażliwe wibrysy. Plastikowe miseczki też nie są zbytnio zachęcające – są lekkie i przesuwają się, uniemożliwiając kotu spokojne spożycie wody. Łatwo w nich o zadrapania, w których bardzo szybko rozwijają się bakterie. Plastik ma skłonności do zatrzymywania zapachów, a miska, w której kot może wyczuć stare jedzenie lub nieświeżość wody to skuteczne zniechęcenie do picia wody. Woda może wydawać się kotu nieświeża również przez to, że za długo stoi w misce – nie jest już przyjemnie chłodna, a w dodatku mogą w niej pływać zanieczyszczenia, np. różnego rodzaju pyłki z powietrza lub sierść kota. Zmniejszone spożycie wody może doprowadzić do rozwijania się różnych chorób, np. powstawania kamieni moczowych i piasku, a więc trzeba zrobić wszystko, aby kot pił tej wody więcej. Dobrym rozwiązaniem jest poidełko fontanna dla kota.

Catit Small Water Fountain poidełko dla kota fontanna

Polecane przez weterynarzy poidełko w formie fontanny, które zapewnia kotu stały dostęp do świeżej, chłodnej i przefiltrowanej wody. Rozmiar poidła jest odpowiedni dla kotów, nie sprawia żadnych problemów i trudności przy korzystaniu z wody. Poidełko jest wyposażone w filtr z węgla aktywnego, który oczyszcza wodę i sprawia, że jest ona zawsze czysta, smaczna i pachnącą, a więc atrakcyjna dla kota. Poidło jest bardzo estetyczne, w biało-niebieskim kolorze. W zestawie znajduje się adapter z USB, który umożliwia łatwe zasilanie. Zużycie energii wynosi tylko 1,5W, a więc jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Catit 2.0 Flower Mini poidełko fontanna dla kota

Poidło dla kota o bardzo ładnym designie z uroczym kwiatem, z którego wydostaje się woda. Nieustanna cyrkulacja zachęcą kota do picia wody, która jest cały czas świeża i chłodna. Trzystopniowa regulacja pozwala na dostosowanie siły strumienia do indywidualnych potrzeb – przy oswajaniu kota z urządzeniem warto ustawić łagodny strumień, aby kot miał możliwość przyzwyczajenia się. Filtr, który jest jednocześnie piankowy i węglowy, zapewnia podwójne działanie.

Catit Design Fresh & Clear fontanna poidełko dla kota

Piękne, biało-cytrynowe poidło o większej powierzchni, a co za tym idzie – zapewniające lepszą wymianę tlenu. Funkcja podwójnej filtracji umożliwia kilkustopniową filtrację, a więc woda jest jeszcze czystsza i smaczniejsza. Skutecznie zachęca koty do picia większej ilości wody, czym jednocześnie korzystnie wpływa na ich zdrowie. W zestawie znajduje się również adapter z wtyczka USB.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swojego pupila, to warto zakupić elektryczne poidełko dla kota. Zapewnia mu ono stały dostęp czy czystej i świeżej wody, a jednocześnie wiele frajdy przy zabawie ze strumykiem płynącej wody.  Czy istnieje poidełko dla kota na baterie? Być może tak, ale zdecydowana większość producentów stawia na podłączenie za pomocą kabla, co zwiększa żywotność urządzenia i jest wygodniejsze, ponieważ nie trzeba ciągle wymieniać baterii. A jednocześnie całkowicie bezpieczne!