Rękawica do wyczesywania kota

Rękawica do wyczesywania kota

Na kociej orbicie, co chwilę pojawiają się rożnego rodzaju nowości, których zadaniem jest podnieść komfort funkcjonowania zwierzęcia, czy też ułatwić życie kociego opiekuna. Od czasu do czasu można się skusić, by którąś z tych nowinek wypróbować. Na przykład rękawicę do czesania True Touch.

TrueTouch, to dosłownie prawdziwy dotyk i jest to całkiem trafne określenie. Czesanie kota za pomocą rękawicy przypomina głaskanie i choć nie całkiem dokładnie usuwa suchą sierść to przyjemność sprawia kotu podobną do dłoni opiekuna.

Bo rękawica do wyczesywania kota bardziej nadaje się do masażu zwierzątka niż wyczesywania, choć dobrze sobie radzi z luźnymi włosami. Doskonała zarówno dla psów, jak i kotów. Rozmiar rękawicy jest uniwersalny a jej wymiary to około 24 cm x 16,5 cm x 2,3 cm.

Rękawica do wyczesywania kota to świetny gadżet, który zapewni pupilowi niesamowitą przyjemność. Podczas głaskania zwierzaka jego skóra jest masowana aż 180 wypustkami, które pobudzają krążenie krwi a jednocześnie zbierają utraconą sierść. Proces ten jest korzystny nie tylko dla pupila, ale również dla opiekuna, problem zbierającej się na dywanach czy meblach sierści sam się rozwiąże, podczas głaskania futrzaka.

Dwustronna rękawica do pielęgnacji sierści zapewni zwierzakowi wyjątkowe doznania. Dzięki stronie pokrytej miękkimi, elastycznymi wypustkami można wyczesać luźne włosy ulubieńca, masować go, jednocześnie poprawiając krążenie. Błyszcząca i piękna, zdrowa sierść będzie zapewniona.

Strona z weluru jest odpowiednia do usuwania sierści, kłaczków czy innych zanieczyszczeń, zarówno ze zwierzęcia jak i ubrań, pościeli czy drapaków. Aby pozbyć się sierści z rękawicy wystarczy wyczesać je w przeciwnym kierunku. Jeżeli rękawica potrzebuje gruntownego czyszczenia, można wyprać ją w pralce w 30°C.

Szeroki gumowy ściągacz z zapięciem na rzepę zapewnia pewny chwyt rękawicy. Może służyć ona osobom praworęcznym i leworęczny, ze względu na otwór na kciuk z obu stron. Jeśli taki model wybierzecie.

Dwustronna rękawica do pielęgnacji sierści to w skrócie:

  • Strona z miękkimi, elastycznymi wypustkami: do masażu, poprawy krążenia krwi i dla lśniącej sierści.
  • Strona z weluru: do usuwania sierści, kłaczków czy zanieczyszczeń.
  • Szeroki gumowy ściągacz z zapięciem na rzepę: zapewniająca pewny chwyt.
  • Otwór na kciuk z obu stron: dla prawo – i leworęcznych

Nie ma się jednak, co cieszyć. Rękawica nie zastąpi tradycyjnego czesania, tym bardziej u kotów z długą sierścią. Przydatna bardziej w codziennych zabawach, niż jako poważne narzędzie gromerskie.

Nie można jednak nie doceniać jej walorów masujących. Sprawienie kotu przyjemności to jedno a pobudzenie skóry do krążenia, jest trudne do zrobienia dłonią. Poza tym rękawica nie wydziela zapachu tworzywa sztucznego, co ułatwia pupilowi przyzwyczajenie się do tego rodzaju pieszczot.

Jeśli więc 40 złotych nie jest za dużym obciążeniem portfela, warto przetestować rękawicę do wyczesywania kota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *