Rośliny szkodliwe dla zwierząt

Rośliny szkodliwe dla zwierząt

Oprócz skomponowania odpowiedniej diety naszego naszego pupila należy zadbać o otoczenie, w którym się znajduje. Wiadomo nie od dziś, że psy, gryzonie i koty podgryzają rośliny, aby oczyścić swój przewód pokarmowy. Powszechnym tez jest to, że w mieszkaniach hodujemy rośliny doniczkowe. Które z nich mogą zaszkodzić zwierzętom?

Kwiaty doniczkowe, które są uznawane za silnie trujące to między innymi:
aloes, bluszcz pospolity, amarylis, dracena, narcyz, konwalia, skrzydłokwiat, poinsecja bardziej znana pod nazwą gwiazda betlejemska, azalia, cyklamen, radidofora złocista, anturium. Wymienione rośliny stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt. W przypadku, w którym zwierzę je skonsumuje, należy niezwłocznie udać się z nim do weterynarza.

W bezpieczeństwie o zdrowie pupila najlepiej ustawić rośliny w miejscu dla niego niedostępnym, na przykład w pomieszczeniu, do którego nie ma wstępu, lub po prostu usunąć je z domu. Warto też posiać w niewielkiej doniczce trawę, którą zwierzak będzie mógł spokojnie skubać i w żaden sposób nie będzie szkodzić jego kondycji zdrowotnej.

Powiązane produkty: