Royal Canin Hypoallergenic

Royal Canin Hypoallergenic

Alergie pokarmowe wbrew pozorom są bardzo częstą przypadłością wśród czworonożnych przyjaciół domu. Ich objawy mogą pozostawać w uśpieniu lub po prostu być niezauważone przez właścicieli nawet przed długie lata. Do głównych symptomów alergii pokarmowej u kota zalicza się nie tylko  biegunkę, ale także łatwy do przeoczenia  świąd skóry, drapanie, potrząsanie głową, opuchliznę wokół pyszczka, zły stan sierści, czy brak chęci do życia. Zatem jeśli twój kot się drapie lub wyraźnie jest nie swój- wiedz, że coś się dzieje i być może powinniście nieco przyjrzeć się posiłkom jakie podajecie zwierzakowi, a najlepiej udać się prosto do weterynarza, by wspólnie ustalić przyczynę złego samopoczucia zwierzęcia oraz formę terapii odpowiednią dla jego dobra.

Czasem przyczyną problemów gastrycznych u kotów nie są alergie, a nietolerancje pokarmowe. Koty to indywidualiści, każdy z nich ma własną osobowość, czy cechy charakteru, nie inaczej jest w przypadku schorzeń, czy upośledzeń w funkcjonowaniu kociego organizmu.  Alergie i nietolerancja bardzo często są ze sobą mylone. Jednak niezależnie od przyczyn złego stanu zdrowia dzięki Royal Canin Hypoallergenic kot pozbędzie się problemów jelitowych oraz skórnych.

 Pierwsza omawiana przypadłość, czyli alergia  jest zaliczana do autoimmunologicznych, jednorazowych lub nawracających czasowo reakcji organizmu zwierzaka na substancję zawartą w jedzeniu i to jej właśnie towarzyszą wysypki i reakcje skórne powodujące uporczywe drapanie. Oprócz podstawowych składników karmy dla kotów takich jak konkretny gatunek mięsa, zboża, czy produkty mleczne uczulać mogą także barwniki i ulepszacze smaku obecne w przetworzonym jedzeniu dla zwierząt. Przykładem takiej, która nie zawiera ich w ogóle jest karma Royal Canin Hypoallergenic. Druga przypadłość- nietolerancja pokarmowa nie ma związku z praca układu odpornościowego pupila, a z zaburzeniami pracy enzymów w żołądku i jelitach. Również objawia się biegunkami, wymiotami, czy problemami skórnymi, kot zwyczajnie nie trawi danej substancji, a jego organizm usiłuje ją wydalić.  

Pierwszym krokiem w celu rozpoznania faktycznych przyczyn dziwnego zachowania lub złego samopoczucia pupila powinna być wizyta u specjalisty, który najpierw postara się zminimalizować skutki ewentualnych problemów z przyswajaniem pokarmów, ustalić ich przyczynę, a następnie poinstruuje opiekunów o tym jak wyglądać ma dalsza terapia. Zarówno w przypadku nietolerancji pokarmowej, jak i reakcji alergicznych w celu ustalenia, czego nie może jeść dany osobnik stosuje się dietę eliminacyjną. Podczas rozwiewania wątpliwości pupil powinien być karmiony specjalistyczną karmą, weterynaryjną np. tą z serii Royal Canin Hypoallergenic Cat.

Ta polecana przez weterynarzy marka, może stanowić pożywienie dla pupila zarówno w trakcie terapii, jak i po zakończonym leczeniu. Chcesz pomóc swojemu ulubieńcowi wrócić do zdrowia? wystarczy sprawdzić produkty Royal Canin Hypoallergenic- opinie innych troskliwych właścicieli nieco bardziej wymagających mruczków mówią same za siebie.

Wszystkie linie karm Royal Canin