Royal Canin Obesity

Royal Canin Obesity

Otyłość  od kilkunastu lat postrzegana jest jako choroba cywilizacyjna ludzi. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nadwaga jest także przypadłością dotyczącą psów oraz kotów. O ile oprócz chorób w ludzkim świecie otyłość jest wynikiem zaniedbań, to w przypadku czworonożnych przyjaciół za ich zbyt wysoką wagę odpowiadają niestety  ich właściciele. Sprawdź jak zwalczyć otyłość u kota, aby chronić jego zdrowie i życie.

Zaraz za kocią nadwagą idzie mnóstwo innych schorzeń współistniejacych jak: cukrzyca, problemy z sercem, nadwyrężenie stawów. Oprócz tego grube koty mają problemy z poruszaniem oraz zachowaniem zwinności i refleksu. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku tych wychodzących, które ze względu na swoje zbędne kg mogą być łatwiejszym celem dla drapieżników czyhających na nie na zewnątrz. Zatem powiedzenie “kochane ciałka nigdy za wiele” nie sprawdza się w przypadku domowych drapieżników. 

Dlatego właśnie najlepiej nie dopuszczać do tego, aby kot przybrał na wadze zbyt dużo. Jeśli jednak nie uda nam się uratować pupila przed tłuszczem trzeba rozpocząć walkę o jego zdrowie. Świetnym sposobem na utratę zbędnych kg u kota są zabawy z właścicielem. Pomocne okazują się także interaktywne zabawki, które motywują kota do gonitw, podskoków i polowania na światło latarki dla kota lub nakręcanej myszki. Wyjątkowo leniwe, wysterylizowane koty na pewno nie przejdą obojętnie obok zabawek wypełnionych kocimiętką. Oczywiście oprócz częstych treningów kota odchudzi tylko odpowiednia i zdrowa dieta, która gwarantuje karma Royal Canin Obesity Cat.

Niektóre kociaki są zwyczajnie przekarmianie przez troskliwych i nieświadomych niebezpieczeństwa opiekunów, część z nich przybiera dodatkowe kilogramy w związku z kastracją lub sterylizacją. Ingerencja chirurgiczna w organizm zwierzęcia po pierwsze spowalnia metabolizm, po drugie wzmaga uczucie głodu, po 3 sprawia, że kot przestaje się interesować aktywnością fizyczną  w stopniu tak dużym jak kiedyś. Na zdrowe i długie życie kota przekłada się zatem odpowiednia ilość ruchu i zbilansowana dieta, którą gwarantują produkty z serii Royal Canin Obesity. Opinie zadowolonych kocich rodziców mówią same za siebie.

Mimo tego, że Royal Canin Obesity Management to karma dietetyczna, o niskiej zawartości tłuszczu pomaga ograniczyć utratę masy mięśniowej jednocześnie umożliwiając utratę niezdrowej tkanki tłuszczowej pupila. W końcu zawiera 118 g białka na 1000 kcal pokarmu. 

Nawet jeśli dieta Twojego nieco bardziej puszystego kota jest mocno ograniczona skoncentrowane składniki odżywcze w postaci soli mineralnych i witamin doskonale rekompensują zdrowotne skutki w postaci niedoborów spowodowanych przez zmianę nawyków żywieniowych kota. Dzięki Royal Canin Obesity kot nie tylko schudnie i odzyska dobre samopoczucie, wzmocnią się także jego stawy, a sierść stanie się z powrotem błyszcząca i miła w dotyku. Ten rodzaj karmy dla kota wspomaga także pracę przewodu pokarmowego, poniewaz zawiera specjalnie wyselekcjonowane białko L.I.P, dodatkowo wspomagane włóknem roślinnym odpowiedzialnym za dobra perystaltykę jelit.Odchudzanie kota nie powinno jednak wiązać się z drastycznym zmniejszaniem ilości podawanego mu jedzenia. Posiłki nadal muszą odpowiadać na zapotrzebowanie energetyczne, białkowe i witaminowe, jednocześnie muszą też skutecznie zabijac uczucie głodu dręczace łaswego na smakołyki pupila. Te wszystkie wyżej wymienione wartości odżywcze zawierają  produkty np.  Royal Canin Obesity Management. 14 kg suchej karmy może stanowi, zatem  klucz do doskonałej sylwetki nawet najbardziej leniwego kota.

Wszystkie linie produktów Royal Canin: